Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Siergiej Grankin: Rosja ma szanse

Siergiej Grankin: Rosja ma szanse

Reprezentacja Rosji dosyć niespodziewanie zajęła 3. miejsce podczas finałów Ligi Światowej. Podopieczni Władimira Alekno nie kryli radości po tym turnieju i z nadzieją czekają na coraz szybciej zbliżające się Igrzyska Olimpijskie.

Rosjanie w finałach Ligi Światowej w Rio de Janeiro grali bardzo nierówno. W pierwszym spotkaniu podopieczni Władimira Alekno przegrali 0:3 z Brazylią, później w takim samym stosunku ograli Japonię, żeby w półfinale, ponownie w trzech setach ulec Serbii. W meczu o trzecie miejsce, Rosjanie niespodziewani ograli gospodarza imprezy, Brazylię – 3:1.

Trzecie miejsce i zwycięstwo z Brazylią to dla sukces. Jestem osobiście bardzo zadowolony po ostatnim spotkaniu, bo ograliśmy mistrzów Świata i murowanych faworytów – powiedział nam zaraz po zakończeniu finałów Ligi Światowej Siergiej Grankin.Ogranie „Canarinhos” to na pewno sprawa niebagatelna. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że Brazylijczycy nie pokazali tego, co potrafią. – Na pewno Brazylia nie zagrała swojej siatkówki. Na to, że ich ograliśmy miała wpływ ich nie najlepsza forma. Zwycięstwo jest jednak zwycięstwem – stwierdził Grankin.

Rosjanie już za niespełna tydzień wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich. Presja w Rosji jest spora. – Oczywiście chcemy wywalczyć medal. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe. Musimy ciągle walczyć o jak najwyższe cele. Myślę, że mamy szanse – dodał z nadzieją Grankin.

Młody rozgrywający reprezentacji Rosji nie ma wątpliwości, kto będzie faworytem turnieju w Pekinie. – Na pewno Brazylia. Oni są bardzo groźni, Są również inne mocne ekipy – Serbia, USA… Mam nadzieję, że i my powalczymy.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved