Strona Główna > Aktualności > inne > Polscy siatkarze zaczęli od zwycięstwa

Polscy siatkarze zaczęli od zwycięstwa

1 sierpnia był dniem otwarcia I Mistrzostw Świata w Siatkówce Osób Głuchych i Niedosłyszących. W meczu inauguracyjnym, siatkarze Argentyny pokonali 3:0 Boliwię. W sobotę dokończono pierwszą kolejkę spotkań w turniejach kobiet i mężczyzn. Polacy pokonali 3:1 drużynę Indii.

Turniej mężczyzn

W grupie A w piątek Argentyna pokonała 3:0 Boliwię. Argentyńczycy powinni u siebie należeć do faworytów mistrzostw. Ogromne wrażenie zrobili jednak w sobotę Rosjanie, którzy w swoim pierwszym meczu rozgromili w trzech setach Brazylię. Oni właśnie prowadzą w tabeli grupowej po pierwszych meczach.

Dwa mecze sobotnie w grupie B zakończyły się wynikami 3:1. Liderami są Polacy, którzy w meczu z Indiami wypracowali większą przewagę małych punktów niż Turcja w spotkaniu z Wenezuelą. Polacy tylko w pierwszym secie dali się zaskoczyć swoim rywalom, przegrywając do 16. Trzy następne partie to ich wyraźna dominacja.

W grupie C na parkiet wybiegły tylko dwa zespoły. Ukraińcy rozgromili Peru 3:0, wszystkie sety kończąc zwycięstwem do 5! Ekipie Tajwanu w meczu z Ghaną punkty przyznano walkowerem. W ten sposób Tajwan jest na czele tabeli, ale postawa Ukrainy budzi respekt. Z oświadczenia organizatorów wynika, że obydwie ekipy Ghany nie przybyły na czas do Buenos Aires ze względów proceduralnych (problemy z wizami) jest jednak szansa, że od dzisiaj już będą grały w mistrzostwach.

W dniu dzisiejszym, o tej właśnie porze, Polacy grają już swój drugi mecz z Japończykami.

Wyniki turnieju mężczyzn

grupa A:
- piątek, 1 sierpnia:
Argentyna - Boliwia 3:0 (25:18, 25:12, 25:13)
- sobota, 2 sierpnia:
Rosja - Brazylia    3:0 (25:11, 25:7, 25:6)

grupa B:
Wenezuela - Turcja 1:3 (20:25, 25:18, 15:25, 23:25)
Polska - Indie     3:1 (16:25, 25:20, 25:10, 25:16)

grupa C:
Ukraina - Peru     3:0 (25:5, 25:5, 25:5)
Tajwan - Ghana     3:0 (walkower)

Turniej kobiet

W turnieju kobiet organizatorzy natrafili od początku na problemy. Z zapowiadanych 12 drużyn, do stolicy Argentyny nie przyjechały dwie – Uzbekistan i (co jest dużym rozczarowaniem i niespodzianką) Brazylia. Zmieniono więc planowany początkowo podział na trzy grupy eliminacyjne po 4 zespoły. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch grupach po 5 drużyn w każdej. Ale i w tym podziale napotkano na nieprzewidziane problemy, ze względu na trudności z dotarciem do Argentyny siatkarek z Ghany,

Tak więc w grupie A gospodynie turnieju, Argentynki, zdobyły na zawodniczkach Ghany punkty walkowerem. Kanada bardzo pewnie pokonała Izrael, ale w tabeli ustępuje Argentynie.

W grupie B Ukrainki udowodniły, że powinny się liczyć w walce o medale, gromiąc Rosjanki 3:0. Najwięcej emocji było w meczu Amerykanek z Japonkami. Azjatki, po bardzo zaciętej rywalizacji, wygrały w tie-breaku.