Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Na Opolszczyźnie grają dzień i noc

Na Opolszczyźnie grają dzień i noc

Siatkarze i siatkarki w miniony weekend mieli aż trzy okazje do zaprezentowania swoich umiejętności na terenie woj. opolskiego. W nocy z piątku na sobotę grano w Kędzierzynie-Koźlu, a w sobotę w Suchym Borze i w Opolu.

Po raz pierwszy w historii siatkówki plażowej na Opolszczyźnie amatorzy tej dyscypliny sportu mogli zagrać w turnieju nocnym. W Kędzierzynie-Koźlu odbyła się bowiem pierwsza „Jurajska noc z piłką siatkową plażową”. Turniej rozpoczął się w piątek o godz. 22, a zakończył w sobotę o 7 rano. – Zawody były bardzo udane, przyjechało wiele par, także spoza województwa. Myślę więc, że ten turniej na stałe wejdzie do naszego kalendarza rozgrywek – komentuje współorganizator zmagań Józef Gliński. Wśród mężczyzn najlepsza okazała się para Mariusz Syguła z Sosnowca i Marek Nowak z Jaworzna, która wyprzedziła opolan Miłosza Majkę i Dawida Bułkowskiego, Artura Babińskiego i Mateusza Sznicera z Dąbrowy Górniczej oraz gospodarzy Przemysława Boreckiego i Marka Kuleszyńskiego. W gronie kobiet triumfowały kędzierzynianki Iwona Pelc i Aleksandra Golec przed Katarzyną Baniak i Ewą Sobczak z Opola.

W sobotę – tradycyjnie w Suchym Borze – odbył się z kolei siódmy turniej z cyklu Grand Prix Opolszczyzny. Nic dziwnego, że frekwencja tym razem nie była najwyższa – część par startujących na stałe w cyklu GP tym razem wybrała zawody w Kędzierzynie. – Choć najtwardsi siatkarze i siatkarki bezpośrednio z turnieju nocnego przyjechali do Suchego Boru, aby znów zagrać – dodaje Gliński. Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczyć mogą choćby wyniki decydujących gier. W finale mężczyzn duet opolsko-nyski Jędrzej Brożyniak/Bartłomiej Dzikowicz pokonał parę z Wrocławia Mikołaj Wojtyczka/Mateusz Skąpski 2:1, a meczu o trzecią pozycję Maciej Wienke i Piotr Czarnecki w takim samym stosunku wygrali z Konstantym Gajdą i Józefem Gustą.Wśród kobiet najlepsze okazały się Katarzyna Baniak z Opola i Magdalena Wiśniewska z Wrocławia, które wyprzedziły siatkarki z Kędzierzyna Barbarę Bawoł i Iwonę Pelc oraz Joannę Lizer i Ewę Kisielewską. Kolejne zawody z cyklu GP odbędą się w przyszłą sobotę w Kędzierzynie-Koźlu, a wielki finał zaplanowano na 23 sierpnia w Suchym Borze.

W weekend siatkarze grali także w stolicy województwa, gdzie odbył się trzeci turniej z cyklu Silesia Cup 2008. Rywalizację na opolskim kąpielisku zwyciężyli Dariusz Tkaczuk i Rafał Kowalczyk oraz Magdalena Gutka i Marta Gutka. Czwarty turniej eliminacyjny Silesia Cup odbędzie się w sobotę, a finał zaplanowano na 24 sierpnia na opolskim basenie letnim „Błękitna Fala”.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved