Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Jekatierina Gamowa: Mało siatkówki w mediach

Jekatierina Gamowa: Mało siatkówki w mediach

Rosyjskie media bardzo mało poświęcają miejsca siatkówce co nie służy jej popularyzacji - uważa jedna z najlepszych zawodniczek na świecie Jekatierina Gamowa. Jest ona studentką wydziału dziennikarstwa jednego z uniwersytetów w Rosji.

Atakująca Sbornej przypomina, że oba zespoły – żeński i męski – odnoszą znaczące w świecie sukcesy, zaliczane są do grona faworytów turniejów olimpijskich. – Uważam, że siatkówce oraz innym dyscyplinom sportu odnoszącym sukcesy międzynarodowe rosyjskie media poświęcają zbyt mało czasu – powiedziała Jekatierina Gamowa. – Trzeba proporcjonalnie rozłożyć akcenty, a nie pisać tylko o piłce nożnej. Jeżeli chcemy rozwijać w Rosji sport, to trzeba ludziom opowiadać o wielu dyscyplinach. Trzeba mówić o siatkówce, pokazywać w telewizji, robić wywiady z zawodnikami.

Jej zdaniem za mało pisało się o przygotowaniach do igrzysk olimpijskich. – Bardzo dużo pracujemy – mówi atakująca mistrzyń świata. – Wiemy, że póki jest czas to trzeba doskonalić swoje umiejętności. Nastrój u nas jest jak zawsze bojowy. Woli walki na pewno nie zabraknie. Mamy też, tak myślę, niezłe olimpijskie perspektywy. Nasz zespół jest bardzo silny, wszystko w naszych rękach.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved