Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Simplus Cup: Urban i Wiatr najlepsze w Mrągowie

Simplus Cup: Urban i Wiatr najlepsze w Mrągowie

W Mrągowie rozegrano trzeci z kolei turniej o mistrzostwo Polski z cyklu Simplus Cup. W tym roku triumfowały Katarzyna Urban wraz z Joanną Wiatr pokonując w finale parę Michoń - Szczytowicz/Wołoszyn.

Trzecie miejsce zajęły gdynianki – Agnieszka Stankiewicz i Dorota Wrzochol. Wyeliminowały w „małym finale” Martynę Wardak i Ilonę Zielińską. Mecz był zacięty i podobał się widzom. Jednak doświadczenie przede wszystkim Doroty Wrzochol, która w każdym z turniejów o mistrzostwo Polski zdobywała medal przeważyło i młoda para z Wrześni musiała uznać wyższość koleżanek z wybrzeża.

A. Stankiewicz/D. Wrzochol – M. Wardak/I. Zielińska 2:0

(21:16, 21:17)

Po zakończonym meczu o trzecie miejsce kibice zgromadzeni na plaży przy Os. Grunwaldzkim w Mrągowie oczekiwali na wielki finał, w którym miały zmierzyć się dwie najlepsze polskie pary – medalistki ME do lat 23 z Portugalii – Katarzyna Urban i Joanna Wiatr z inną reprezentacyjną parą – Magdaleną Michoń – Szczytowicz oraz Agnieszką Wołoszyn. Mecz był również bardzo zacięty. Obie pary grały punkt za punkt, pokazywały ciekawą, widowiskową siatkówkę. Pierwszy set to zwycięstwo młodszej pary 21:19. W drugim secie para z Łodzi (Michoń – Szczytowicz i Wołoszyn) solidnie wzięła się w garść i zdobyła kilka punktów przewagi. Jednak kilka dobrych zagrywek Joanny Wiatr sprawiły, iż stan meczu się wyrównał. Ostatecznie dziewczyny zakończyły mecz na przewagi, a głównymi bohaterkami były Katarzyna Urban i Joanna Wiatr.

M. Michoń – Szczytowicz/A.Wołoszyn – K.Urban/J. Wiatr 0:2

(19:21, 23:25)

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce – Katarzyna Urban/Joanna Wiatr

2. miejsce – Magdalena Michoń – Szczytowicz / Agnieszka Wołoszyn

3. miejsce – Dorota Wrzochol/Agnieszka Stankiewicz

Kolejny turniej 7-9 sierpnia w Olsztynie.

Po meczu powiedziały:

Magdalena Michoń – Szczytowicz: Myślę, że przede wszystkim zabrakło konsekwencji. Woli walki mamy dużo, udało nam się podbić kilka piłek, które miały kluczowe znaczenie w setach, a zabrakło wykończenia. Optymistycznie patrzymy na kolejne turnieje. Myślę, że nasz wynik to dobry prognostyk przed turniejem w Olsztynie i finałem w Sopocie. Stać nas na wiele i myślę, że przyszedł czas, aby to udowodnić.

Agnieszka Wołoszyn: Ciężko tak na gorąco powiedzieć co było główną przyczyną. Musimy to przemyśleć, obejrzeć ten mecz i wtedy będziemy wszystko wiedziały. Myślę jednak, że zabrakło konsekwencji w grze. Były bardzo wyrównane sety, ciężko jest powiedzieć, czy dziewczyny były w lepszej dyspozycji. Nie zagrałyśmy konsekwentnie – przez to przegrałyśmy mecz. Z turnieju na turniej na pewno gramy coraz lepiej, mamy teraz lepsze wyniki. Widać to nawet po zajętych miejscach, więc forma rośnie.

Katarzyna Urban: Czujemy się bardzo dobrze. Wygrywamy już drugi turniej w Mrągowie. Jest to bardzo fajne miejsce, można odpocząć. Jest również wspaniała atmosfera, ludzie, więc jeszcze bardziej cieszy ta wygrana. Jest dobre nastawienie przed kolejnymi turniejami, forma rośnie, więc myślę, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Joanna Wiatr: Wygrana w Portugalii dodała nam skrzydeł. Teraz wiemy, że na dużo nas stać. Naprawdę cieszymy się, mam nadzieję, że tak samo na podium zakończy się w finale.

* Rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)