Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Outsiderzy i faworytki z Italii

Outsiderzy i faworytki z Italii

Włosi w roli outsiderów, a Włoszki jako jedne z faworytek - tak dzisiaj włoska prasa żegnała wylatujące do Pekinu siatkarskie reprezentacje. Z lotniska Rzym Fiumicino obie ekipy wystartowały w walce o najcenniejsze dla sportowców medale.

Pracowaliśmy ciężko, ale i skutecznie – mówił na lotnisku trener reprezentacji mężczyzn, Andrea Anastasi. Włosi nie awansowali do finałowego turnieju Ligi Światowej, jak twierdził trener Brazylii, Bernardo Rezende odmówili przyznania im dzikiej karty. To wszystko przełożyło się na dłuższy czas przygotowań do najważniejszej imprezy czterolecia. – Wróciliśmy do bycia prawdziwym, skonsolidowanym zespołem. Po trudnych momentach, ciężkich kwalifikacjach jedziemy do Pekinu zaprezentować się godnie.

Czy Andrea Anastasi wierzy, że jego zespół stać na wejście na olimpijskie podium? – Chcemy zostać w Pekinie jak najdłużej. Zagramy szanując każdy punkt i piłkę – dodał Anastasi. – Do kolejnej rundy wejdą cztery najlepsze ekipy, potem musimy już dać z siebie wszystko. Duch tego zespołu jest bardzo pozytywny, jesteśmy zdeterminowani i świadomi swoich umiejętności.Jednym z najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodników w ekipie Anastasiego jest środkowy bloku, Luigi Mastrangelo. Złoto Olimpijskie? – Dla mnie wciąż pozostaje marzeniem – mówił jeden z jej obecnych weteranów, Luigi Mastrangelo. – Jadąc do Pekinu próbuję zdobyć je już po raz trzeci i czuję ogromną chęć polepszenia wyniku sprzed czterech lat, z Aten. Jesteśmy spokojni, ale to co możemy osiągnąć podczas tych Igrzysk będę mógł określić dopiero podczas trwania tych zawodów – dodał zawodnik.

Włosi zagrają w grupie A wraz gospodarzami, Chinami a także Bułgarią, USA, Japonią i Wenezuelą. Pierwszy mecz „scuadra azzura” rozegra 10 sierpnia przeciwko Japonii.

* Tłumaczenie Anna Więcek – Świat Siatkówki

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved