Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Nikola Grbić: Obiecałem sobie w duchu brąz

Nikola Grbić: Obiecałem sobie w duchu brąz

Srebrni medaliści Ligi Światowej powrócili we wtorek do kraju. Na lotnisku witali ich kibice, działacze i przedstawiciele władz państwowych. Reprezentacja Serbii wkrótce opuści już swój kraj i uda się w stronę Dalekiego Wschodu.

Przykro mi, że przegraliśmy, bo był to trzeci finał, w którym wystąpiliśmy i było trochę łatwiej dostać się do niego niż w ostatnich latach. Wiemy, że straciliśmy dużą szansę. Kto wie, może to była ostatnia szansa na zwycięstwo w Lidze Światowej? Myślimy o Igrzyskach każdego dnia, ale teraz potrzebujemy krótkiego odpoczynku, potem – ponownego treningu – mówił Ivan Miljković we wtorek, po powrocie z Rio do ojczyzny.

Nie spodziewaliśmy się, że dotrzemy w Brazylii do finału. Chcieliśmy tylko grać dobrze i złapać odpowiedni rytm przed Igrzyskami. Mam nadzieję, że nasz poziom gry będzie nawet wyższy w Pekinie, gdzie zamierzamy walczyć o najwyższe cele – powiedział Nikola Grbić.Siatkarze odlatujący wkrótce z Serbii na Daleki Wschód, gdzie będą się przygotowywać do turnieju, są uważani w kraju za faworytów do medalu. Nicola wierzy, że turniej będzie dla jego drużyny bardzo udany.

Oczywiście, turniej będzie bardzo mocno obsadzony. Pragnienie wywalczenia wysokich miejsc jest uzasadnione w przypadku drużyn prezentujących wysoką jakość gry jak Brazylia, Rosja, USA, Bułgaria, Włochy i oczywiście naszej drużyny. Tak naprawdę zadecydują szczegóły i odrobina szczęścia – mówi Igor Kolaković, trener Serbów. Dodaje, ze srebro wywalczone w LŚ 2008 daje powody do optymizmu, ale także zwiększa oczekiwania fanów wobec drużyny.

Serbia świętuje awans do finału Ligi Światowej.

Nasi kibice powinni nas wspierać, ale nie gwarantuję, że spełnimy oczekiwania. Graliśmy znakomicie w Lidze Światowej, we wszystkich spotkaniach. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Pekinie, a końcowym efektem naszej pracy będzie medal. Szczerze, obiecałem sobie wtedy w duchu, że przywieziemy przynajmniej brąz, ale nie będzie to łatwe, mimo że mamy wiele powodów do optymizmu – powiedział Nikola Grbić, kapitan drużyny.

Siatkarze będą podczas turnieju bardzo zajęci, ale być może pojawi się szansa, by zobaczyć inne dyscypliny? – Chętnie poszedłbym na mecz naszych graczy waterpolo, a także na mecz amerykańskich koszykarzy. Byłoby świetnie zaliczyć tak znakomity wytęp, by móc potem dopingować nasze siatkarki. Przebywający stale z dala od domu, siatkarz przyznał, że bardzo tęskni za bliskimi – Najbardziej tęsknie za moim synkiem, moją największą radością w życiu. Mam nadzieję, że wkrótce będę mieć więcej czasu dla mojej żony i dziecka – zakończył Nikola Grbić.

źródło: reprezentacja.net, serbiancafe.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved