Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ do 19 lat: Paszek i Gałek zagrają o brązowy medal

MŚ do 19 lat: Paszek i Gałek zagrają o brązowy medal

Daria Paszek (Krotoszyn) i Beata Gałek (Mysłowice) są na dobrej drodze do zajęcia miejsca na podium w Hadze, w mistrzostwach świata do 19 lat w siatkówce plażowej. Polki w półfinale przegrały z parą van Gestel/Braakman 0:2 i zagrają o 3. miejsce.

Mecz z Włoszkami trwał zaledwie 36 minut, jednak w pierwszym secie gra wcale nie była jednostronna. Włoszki stawiły polskiej parze zacięty opór, a gra długo wahała się w granicach remisu. Końcowa faza pierwszego seta rozstrzygnęła o zwycięstwie Polek 21:19. W drugim secie Paszek i Gałek pokazały, że są w znakomitej formie. Od początku kontrolowały grę i spokojnie zwyciężyły do 14.

W półfinale Polki zmierzyły się z parą holenderską van Gestel/Braakman, które rozstawione są w turnieju z numerem pierwszym. Jak przystało na faworytki Holenderki okazały się lepsze od naszej ekipy. W obu setach tylko początkowo toczyła się wyrównana walka. Potem van Gestel/Braakman odskakiwały, a w konsekwencji wygrały oba sety 21:16.

Drugą parę półfinałową tworzyły Laboureur/Spinger z Niemiec i Chaika/Karapischenko z Rosji. Obie pary stoczyły ciekawe trzysetowe spotkanie, które ostatecznie wygrały Niemki 2:1. Para Chaika/Karapischenko zagra o brązowy medal z Darią Paszek i Beatą Gałek.

Druga polska para Kinga Kołosińska oraz Renata Bekier zakwalifikowały się do turnieju głównego, ale nie awansowały z grupy, w której grały m.in. z Paszek i Gałek. Menegatti/ Gonnelli były w mistrzostwach rozstawione z numerem czwartym.

źródło: inf. własna, lsk.net.pl