Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Eleonora Dziękiewicz: Trzeba iść dalej

Eleonora Dziękiewicz: Trzeba iść dalej

fot. archiwum

Igrzyska to dla wielu sportowców najważniejsze wydarzenie w życiu. Co zrobić, gdy w ostatniej chwili wypadło się ze składu? - Zamknąć temat i iść dalej - uśmiecha się Eleonora Dziękiewicz, nowa zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała.

Nowe miejsce, nowy klub – jakie pierwsze wrażenia z Bielska?

 

Właśnie dobiega końca przeprowadzka. I dobrze, bo z tym jest zawsze dużo zamieszania. Podoba mi się tutaj, powoli zaczynam czuć klimat tego miejsca. Wiele czasu na odpoczynek i zwiedzanie nie miałam, bo od zeszłej środy biorę udział we wszystkich treningach . 

Zdarzają się wypady do pobliskiego Szczyrku?

 

Tak, w tamtejszym ośrodku czasem gramy w siatkówkę plażową, oprócz tego na miejscu w Bielsku są zajęcia w hali i siłowni. Jako urozmaicenie trenerzy przewidzieli małe wypady w góry. Nie jest to jakaś ciężka wspinaczka, raczej kilkugodzinne spacery. Doceniam uroki okolicy, ale… jednak przedkładam morze nad góry. W końcu stamtąd pochodzę .

 

O wyborze klubu z Bielska zadecydował między innymi fakt, że zna pani trenera Prielożnego. Jak się układa współpraca z całym zespołem?

 

Faktycznie znałam trenera, ale właściwie to tylko jego. Wśród koleżanek z drużyny też miałam bądź zawieram znajomości – grałam już w wielu klubach i mogę powiedzieć, że nie ma w Polsce miejsca, w którym nie powitałby mnie ktoś znajomy. Z przełamywaniem lodów nie było zatem problemu. Z zarządem klubu spotkałam się na powitalnej kolacji, było miło. Od strony współpracy wszystko zapowiada się dobrze .

 

Zamieniłaby pani urządzanie się w nowym miejscu na samolot do Pekinu?

 

Od czasu ostatniego zgrupowania minęło już trochę czasu i naprawdę pogodziłam się z tym, że ominie mnie olimpiada. Faktycznie, bardzo chciałam tam się znaleźć, to chyba marzenie każdej zawodniczki. Jednak udało mi się zamknąć ten temat i teraz spokojnie koncentruję się na jak najlepszych przygotowaniach do ligi. Nie można ciągle wracać do tego, co już za nami .

 

Wiadomo, że trener Bonitta za niedługo zakończy współpracę z kadrą. Czy widzi pani dla siebie miejsce w nowej kadrze?

 

Nie chcę do sprawy wracać lub komentować decyzji trenera. Nie zostałam powołana i sprawa jest zamknięta, a czy będę jeszcze grać jako reprezentantka – trudno powiedzieć. Moje najbliższe plany ukierunkowane są raczej na grę na krajowych boiskach. Reprezentacja to zupełnie inny temat i dzisiaj nie mogę przewidzieć, co stanie się w kolejnym roku czy sezonie. Teraz liczy się to co jest i będzie, a nie to, co już się wydarzyło. Wiem, że co roku w Bielsku oczekuje się zdobycia pierwszego miejsca w lidze. Postaram się zrobić wszystko, by spełnić te marzenia .

 

* Rozmawiał Andrzej Mitek – "Sport"

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved