Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > VK Prostejov będzie sparował z zespołami PlusLigi Kobiet

VK Prostejov będzie sparował z zespołami PlusLigi Kobiet

W Czechach sporo uwagi skupia na sobie zespół z Prostejova. W przerwie między sezonami czwarta drużyna ligi dokonała znaczących wzmocnień, zaś już w tym tygodniu rozpoczęła przygotowania do siatkarskich rozgrywek nowego sezonu ligowego.

Siatkarki VK Prostejov przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły w środę. Na treningu pojawiło się dziewięć zawodniczek. – Do piątku będziemy trenować pod kątem przygotowania fizycznego – mówi nowy szkoleniowiec prostejovianek, Miroslav Cada. – Po wolnym weekendzie wrócimy do pracy nad kondycją. W tym celu wyjeżdżamy na obóz w Wysokie Tatry do Szczyrbskiego Stawu (Štrbské Pleso), gdzie przebywać będziemy do 12 sierpnia.

Po powrocie ze Słowacji, trener chce skupić się na bezpośrednich przygotowaniach do sezonu ligowego oraz rozgrywek Ligi Mistrzów. – Po obozie w Tatrach dalsze przygotowania odbywać się będą już na naszych obiektach. W planach mamy bardzo silnych sparingpartnerów – cieszy się Cada. A jest się z czego cieszyć. W połowie sierpnia do Prostejova przyjedzie druga drużyna Ligi Mistrzyń oraz aktualny mistrz Rosji, Zariecze Odińcowo. – Z Rosjankami mielibyśmy zagrać dwa mecze.Słowacki szkoleniowiec planuje także sparować z polskimi zespołami. – 22 -23 sierpnia zagramy dwa towarzyskie spotkania z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. Później przyjdzie czas na trzy turnieje: w Ostrawie, Prerovie i zagraniczny we Francji. We wrześniu czeski rodzynek występujący w Lidze Mistrzyń zagra jeszcze dwa mecze kontrolne z MKS Muszynianką Fakro Muszyna.

Nadal nie jest znany pełen skład zespołu. Wiadomo, że VK Prostejov prowadził negocjacje z siatkarkami ze Słowenii i Słowacji. Działacze klubu nie chcą zdradzić nazwisk nowych zawodniczek. – Ostateczny skład zostanie podany na konferencji prasowej, która odbędzie się w najbliższym czasie – tajemniczo mówi Słowak.

Skład VK Prostejov na sezon 2008/2009

rozgrywające:
Michaela Jelínková,
Lucie Tőrőková

środkowe:
Milada Spalová,
Gabriela Tomašeková,
Nikol Sajdová

przyjmujące:
Solange Soares,
Vendula Měrková

atakująca:
Daniela Gőnciová

libero:
Markéta Tomanová

źródło: inf. własna, vkprostejov.cz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved