Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Delecta wychodzi na parkiet

Delecta wychodzi na parkiet

Powoli kończą się urlopy w drużynie bydgoskiej Delecty. Po raz pierwszy przed nowym sezonem zawodnicy spotkają się w przyszły poniedziałek. Na treningu zabraknie dwóch juniorów zespołu, a niepewny jest także przyjazd Martina Sopko.

W przerwie między sezonami spadkowicz z Polskiej Ligi Siatkówki przeszedł prawdziwą rewolucję kadrową. Z klubem znad Brdy pożegnało się aż siedmiu zawodników. Zostali jedynie Michał Dębiec, Waldemar Kaczmarek, Wojciech Kozłowski, Krzysztof Janczak oraz Michal Cerven i Martin Sopko, do których dołączyli Tomasz Lipiński i Grzegorz Kokociński z Jadaru Sport Radom, kadrowicz polskiej reprezentacji juniorów, Maciej Krzywiecki, z niemieckiego Bayeru Wuppertal przeszedł Artur Augustyn, a z Francji wrócił Stanisław Pieczonka. Skład zespołu uzupełniają w tym sezonie wychowankowie: Mateusz Borucki (środkowy), Dawid Konarski (atakujący) i Sebastian Tylicki (libero).

Trener Chudik wszystkim swoim siatkarzom kazał stawić się w najbliższy poniedziałek, 4 sierpnia. Wtedy to, na obiekcie Chemika przy ulicy Glinki Delecta oficjalnie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Trener Rastislav Chudik przygotowania rozpocznie od przedstawienia harmonogramu zajęć do wyjazdu na zgrupowanie w słowackich górach. Ponoć w planach bydgoszczanie mają mecz w siatkówkę plażową i wyprawa kajakowa. Wiadomo już, że na treningu zabraknie dwójki bydgoskich juniorów, Macieja Krzywieckiego i Wojciecha Kozłowskiego, którzy wraz z reprezentacją Polski przygotowują się w Belgii do mistrzostw Europy juniorów. Pod znakiem zapytania stoi przyjazd do Bydgoszczy zmęczonego sezonem reprezentacyjnym Martina Sopko.W zespole Delecty nie tylko siatkarze rozpoczynają przygotowania do kolejnego sezonu, także kibice chcą się odpowiednio przygotować. Klub Kibica Delecty prowadzi nabór chętnych do aktywnego uczestnictwa w kibicowaniu bydgoskiej drużynie.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved