Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Ustroniu szansa na ostatnie punkty

W Ustroniu szansa na ostatnie punkty

Już jutro (piątek 1 sierpnia) w Ustroniu Morskim rozpocznie się ostatni turniej klasyfikacyjny tegorocznych Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Dla biorących w nim udział zawodników będzie to zarazem ostatnia szansa zdobycia punktów rankingowych w tym sezonie.

Zawody będą odbywały się przez cały weekend na plaży, przy wejściu od ul. Nadbrzeżnej. Głównymi sponsorami Mistrzostw są Energa i Żywiec.

W Ustroniu Morskim odbędzie się piąty, i jednocześnie ostatni turniej klasyfikacyjny w tegorocznym cyklu nadmorskich Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn. Impreza rozpocznie się w piątek 1 sierpnia o godzinie 9tej i potrwa do około 18tej. Podobnie będzie też w sobotę, zaś w niedzielę zawody rozpoczną się o 10tej, a zakończą około 15tej. Tego dnia właśnie wyłonieni zostaną zwycięzcy turnieju w Ustroniu Morskim, zatem na pewno będą to najciekawsze mecze.Na potrzeby turnieju na plaży przy zejściu z ul. Nadbrzeżnej w Ustroniu Morskim stanie miasteczko siatkarskie, z boiskami, trybunami na 400 osób, namiotami dla zawodników i sędziów, sceną, ogródkami piwnymi, namiotami organizacyjnymi. Na terenie zawodów będzie też specjalny plac zabaw dla dzieci, z grami o profilu siatkarskim, trampoliną, dmuchaną bramką pneumatyczną oraz edukacyjna gra energetyczna dla najmłodszych.

Publiczność rozgrzewać będą do dopingu kabareciarz Bartek Brzeskot, oraz komentator sportowy Maciek Grudziński. W przerwach meczy taneczne show prezentują cheerleaderki z poznańskiej formacji Metrum.

Turnieje Mistrzostw Polski są rozgrywane systemem podwójnych eliminacji, czyli tzw. brazylijskim, co oznacza, że przegranie 1 meczu nie eliminuje z udziału w zawodach. Drużyna odpada dopiero po drugiej przegranej. W każdym turnieju eliminacyjnym startuje 16 zespołów. Połowa z nich jest rozstawiona na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej za wyniki w poprzednich zawodach. Pozostałe 8 miejsc wyłaniają kwalifikacje, które rozgrywane są w piątki. Każda para, która wejdzie do gry w turnieju głównym otrzyma punkty rankingowe (ilość zależna od zajętego miejsca). I te punkty właśnie dają 24 najlepszym prawo do startu w turnieju finałowym, który za tydzień odbędzie się w Sopocie. Oznacza to, że turniej w Ustroniu Morskim jest dla wielu zawodników ostatnią szansą na zdobycie prawa gry w zawodach finałowych – najważniejszej imprezie w całym sezonie plażówki.

W Ustroniu Morskim spodziewamy się zaciętej rywalizacji. Poprzednie turnieje wyraźnie pokazały, że poziom gry jest wysoki i wyrównany, zawodnicy będą więc walczyć o każdy punkt. W Ustroniu Morskim z dziką kartą (czyli bez konieczności udziału w eliminacjach) wystąpi para Stefan Wyszyński/Grzegorz Czachorowski – reprezentacji regionu. Do Ustronia nie przyjadą zwycięzcy poprzedniego turnieju, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz, którzy będą grać w Mistrzostwach Europy do lat 20 we Włoszech. Z powodu tego turnieju prawdopodobnie nie pojawią się też w Sopocie, aby bronić swojego tytułu Mistrzów Polski z 2007 roku. Na najbliższym turnieju zabraknie też najlepszej polskiej pary Mariusz Prudel/ Grzegorz Fijałek, którzy zostali Mistrzami Europy do lat 23. Ci panowie regenerują siły aby wypaść jak najlepiej w sopockim finale.

Finał w Sopocie odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia, impreza stanie na plaży w Łazienkach Północnych, boks A – czyli 400 m na zachód od molo. Dla widzów przygotowano trybuny na 1200 miejsc oraz szereg atrakcji.

Wstęp na wszystkie imprezy Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn jest wolny.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved