Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarki z Roztocza poznały swoje rywalki

Siatkarki z Roztocza poznały swoje rywalki

Znany jest już terminarz spotkań II ligi. Siatkarki BKS-u Szóstka Biłgoraj i TKS-u Tomasovia Tomaszów Lubelski zainaugurują tegoroczne drugoligowe rozgrywki meczami wyjazdowymi.

Od wyjazdowych spotkań z Armaturą Kraków i Karpatami Krosno rozpoczną nowy sezon siatkarki drugoligowej Szóstki Biłgoraj. Powracający do II ligi zespół Tomasovii Tomaszów Lubelski wystartuje w grupie trzeciej. Na inaugurację tomaszowianki podejmować będą Legionovię, tydzień później zagrają ŁKS-em Łódź.

Klub z Tomaszowa Lubelskiego odkupił miejsce w II lidze od rezerw Gwardii Wrocław, a Polski Związek Piłki Siatkowej przypisał podopieczne Stanisława Kaniewskiego do grupy III. – Taki przydział nie bardzo nas satysfakcjonuje, jednak nie mieliśmy na to już wpływu – mówi Mieczysław Miedziak, wiceprezes Tomasovii. – To zdecydowanie silniejsza grupa, niż tak, w której graliśmy w poprzednim sezonie. Czekają nas trochę dłuższe wyjazdy. Cieszymy się, że ponownie zagramy w II lidze. Klub, kibice i miasto Tomaszów Lubelski zasługują na to – dodaje.W czwartej grupie pozostają za to siatkarki Szóstki Biłgoraj. Były bowiem zamiary przeniesienia ich do III grupy, tak aby w IV grupie pozostał MKS Andrychów, który odsprzedał miejsce beniaminka w I lidze. Zamiast drużyny z Biłgoraja, do III grupy trafiła Siarka Tarnobrzeg.

Prawdziwa siatkarska uczta czeka kibiców w Biłgoraju już w pierwszym występie ich siatkarek na własnym parkiecie. W trzeciej kolejce zmierzą się właśnie z Andrychowem. – Nie trzeba nikogo przekonywać, że taka właśnie decyzja Centrali jest nam bardzo na rękę. Sami o to prosiliśmy. Pierwsze dwa wyjazdy nie mają dla nas żadnego znaczenia. W rundzie rewanżowej dwukrotnie zagramy u siebie. Bardzo cieszy nas to, że już na początku zmierzymy się z drużyną z Andrychowa. Wygrana da nam psychologiczną przewagę na dalszą część ligi – podkreśla Andrzej Mlazga, prezes Szóstki.

źródło: Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved