Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwszoligowcy poznali terminarz

Pierwszoligowcy poznali terminarz

27 września rozpoczną się rozgrywki I ligi kobiet i mężczyzn. PZPS podał już terminarz rundy zasadniczej. Kibiców do niedawna emocjonowało nie tylko z kim zagra ich zespół w pierwszej kolejce, ale kto wogólec wystartuje w I lidze.

W I lidze kobiet wystartuje podobnie jak w ubiegłym sezonie 11 zespołów, w tym SMS PZPS Sosnowiec, który nie będzie brał udziału w play-off. Jako spadkowicz z LSK zagrać miał zespół Centrostalu Bydgoszcz. Problemy z dopięcie budżetu AZS AWF Poznań sprawiły, że drużyny te zamieniły się miejscami w ligach i na pierwszoligowym froncie zgrają poznanianki. Zespół MOSiR Mysłowice mimo iż poległ w walce o I ligę w barażach zagra w niej dzięki rozwiązaniu sekcji żeńskiej siatkówki Skry Bełchatów. Również EC Wybrzeże TPS Rumia zastąpiło w rozgrywkach innego beniaminka – MKS Andrychów. Stawkę nowych drużyn w rozgrywkach uzupełnia zespół Budowlanych Łódź.

Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze zespoły walczyć będą o awans do PlusLigi kobiet systemem play-off. Najlepsza drużyna uzyska bezpośredni awans, druga dostanie szanse w barażu z 9. drużyną ekstraklasy. Zespoły z miejsc 7-10 zmierzą się w I rundzie play-down. Przegrani spadną do II ligi, zespoły zwycięskie czeka jeszcze walka w barażach z 3. i 4. zespołem turnieju finałowego II ligi.1. kolejka I ligi kobiet
SMS PZPS I Sosnowiec - Wisła Kraków
TPS Rumia - Sokół Chorzów
Budowlani Łódź - Piast Szczecin
Chemik Police - MOSiR Mysłowice
AZS KSZO Ostrowiec Św.- Budowlani Toruń
AZS AWF Poznań pauzuje

Zobacz również:

Terminarz rundy zasadniczej I ligi kobiet

W I lidze mężczyzn w sezonie 2008/2009 zagra 13 zespołów. To efekt decyzji PZPS po wypadku samochodowym siatkarzy Orła Międzyrzecz, po którym odwołano mecze o miejsca 7-10 i zdecydowano, że z I ligi nie spadnie żaden zespół. Stawkę pierwszoligowców uzupełnili beniaminkowie ligi – Pronar Hajnówka i MOS Będzin. Nową drużyną jest również Siatkarz Wieluń, który zastąpił w tych rozgrywkach rezerwy Skry Bełchatów. Mimo wcześniejszych zapowiedzi o wycofaniu zespołu z rozgrywek wśród zgłoszonych jest także Klub Sportowy Poznań.

O ile zasady awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej nie ulegną zmianie, o tyle dużo trudniej będzie się utrzymać w I lidze. Zespoły z miejsc 9-12 po rundzie zasadniczej zagrają pierwszą rundę play-down, której przegrani automatycznie zostaną zdegradowani do II ligi. Zwycięzcy tych pojedynków zagrają w II rundzie z drużynami z miejsc 7-8. Zespoły, które w tej rundzie play-down okażą się słabsze, również opuszczą szeregi pierwszoligowców. Tak więc w nadchodzącym sezonie do II ligi spadną aż cztery zespoły.

1. kolejka I ligi mężczyzn
SMS PZPS I Spała - KS Poznań
Pronar Parkiet Hajnówka - AZS PWSZ Nysa
MKS MOS Będzin - Gwardia Wrocław
Orzeł Międzyrzecz - Siatkarz Wieluń
MCKiS Jaworzno - GTPS Gorzów Wlkp.
BBTS Bielsko-Biała - Avia Świdnik
Delecta Bydgoszcz pauzuje

Zobacz również:

Terminarz rundy zasadniczej I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved