Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Nasze wyniki nie spłynęły po nas, jak po kaczce

Paweł Woicki: Nasze wyniki nie spłynęły po nas, jak po kaczce

Na kilka dni przed rozpoczęciem IO w Pekinie, nasi siatkarze są już w Chinach. Jakie są szanse reprezentacji, po niezbyt dobrych występach w ostatnim czasie? O atmosferze w drużynie mówi reprezentacyjny rozgrywający, Paweł Woicki.

Tegoroczny kalendarz siatkarskich imprez międzynarodowych, jest bardzo napięty. Siatkarze nie zdołali jeszcze dobrze odetchnąć po ledwo zakończonym w zeszły weekend Final Six, a już niedługo rozpocznie się rywalizacja w Pekinie.

Podopieczni Raula Lozano w ostatnich tygodniach nie prezentowali najwyższej formy. Awans do Final Six w Rio de Janeiro, był dużym sukcesem, jednak w konfrontacji z czołowymi zespołami na świecie, czegoś zabrakło…Po trudnej wyprawie do Rio i dwóch porażkach, atmosfera w naszym zespole na pewno trochę się pogorszyła. Uważam jednak, że to dobry objaw, że nasze ostatnie wyniki nie spłynęły po nas, jak po kaczce. Chodzi mi przede wszystkim o spotkanie z Serbami, w którym nic nam nie wychodziło. – komentuje występ w tegorocznym Finale Ligi Światowej, drugi rozgrywający reprezentacji, Paweł Woicki.

Czego zabrakło w tych ostatnich spotkaniach, rozegranych przez „biało-czerwonych”? Zdaniem kapitana reprezentantów Polski, Piotra Gruszki, wszystko spowodowane jest „brakiem chemii” w zespole podczas spotkań…

Nie wiem czym to jest spowodowane. Uważam jednak, że jest to mały problem, którego jednak nie można bagatelizować. Jesteśmy profesjonalistami i ten problem na pewno sami rozwiążemy bardzo szybko. Uważam, że kontakt między całą 19 zawodników i sztabem trenerskim był i jest bardzo dobry. Nie tylko razem pracujemy na treningach, ale też spotykamy się na wspólnych kolacjach, czy obiadach już od ponad 3 miesięcy. – przekonuje zawodnik ASSECO Resovii.

Kontakt między zawodnikami jest dobry, przed nimi najważniejszy turniej czterolecia, na którym każdy zespół chce wypaść, jak najlepiej i zdobyć najcenniejsze trofeum. Wicemistrzowie Świata z pewnością będą chcieli powtórzyć,a nawet poprawić wyniki rywalizacji.

Zawodnicy po bardzo długiej i męczącej podroży do Chin, rozpoczęli aklimatyzację oraz ostatnie przygotowania do Igrzysk Olimpijskich 2008.

Podróż była dla nas ciężka, ale przebyć ją musieliśmy. Żadnych niemiłych niespodzianek po drodze nie mieliśmy. Jesteśmy już w hotelu i zaczynamy ostatnie zgrupowanie przed IO. – kończy Woicki.

* Wypowiedzi zawodnika – Piotr Postrożny – volley24.pl

źródło: inf. własna, volley24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved