Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ostatnie chwile przed odlotem siatkarek

Ostatnie chwile przed odlotem siatkarek

Wczoraj wieczorem, po serii udanych sparingów z Rosją i Serbią, reprezentacja Polski siatkarek wróciła z Belgradu do Warszawy. Zawodniczki dostały wolne (te, które mają rodziny w stolicy nocowały w domu). W dniu dzisiejszym odbędą trening a jutro złożą ślubowanie w siedzibie PKOl.

Z niecierpliwością czekam na Gosię, przygotuję jej coś smacznego do jedzenia – mówiła wczoraj mama liderki naszej kadry Barbara Glinka – Na dwa ostatnie dni, które córka spędzi w Warszawie, przyleci do niej z Hiszpanii mąż Roberto. Będę za nią trzymała kciuki. Bardzo chciałabym, żeby dziewczynom udało się zdobyć medal w Pekinie. To zawsze było wielkie marzenie Gosi.

Glinka to zawodniczka, od której podczas igrzysk będzie zależało bardzo dużo. Nie tylko jej forma, ale i wpływ na zespół powoduje, że właśnie na „Maggie” zwrócone będą oczy kibiców.Mam ekipę, która potrafi wygrywać także bez Glinki – zapewnia Marco Bonitta, ale nie wyobraża sobie, żeby ta siatkarka nie wyszła w podstawowym składzie na pierwszy mecz olimpiady przeciwko Kubankom.

Podobnie sprawa ma się z Anną Podolec i Katarzyną Skowrońską-Dolatą. – Mamy silne skrzydłowe, to prawda. Ale niemożna opierać naszej taktyki tylko na nich, bo niektóre rywalki mają jeszcze większą moc w ataku – przestrzega były selekcjoner kadry Jerzy MatlakW Pekinie bardzo potrzebne będą nam punkty zdobywane przez środkowe. I to nie 4-5, a kilkanaście przez każdą z nich. Nasz styl powinien być mieszanką siły i szybkości.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved