Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kaliszanki ostro trenują

Kaliszanki ostro trenują

fot. archiwum

Dla kaliskich siatkarek skończyły się wakacje, a rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Na razie są to głównie ćwiczenia rozciągające na siłowni i na sali. W hali Winiary Arena, w drużynie Calisii trenuje w tych dniach dziesięć siatkarek.

A jak wygląda początek przygotowań i wzajemne poznawanie się w mocno odmienionym zespole mówią, trener Mariusza Pieczonka oraz nowa zawodniczka Dominika Sieradzan .

 

Na razie trenujemy dwa razy w tygodniu na własnym parkiecie, oczywiście niedziele są wolne, a w sobotę jest tylko jeden trening – powiedział Mariusz Pieczonka – Tak będzie do 10 sierpnia, kiedy to wyjeżdżamy na tygodniowy obóz do Zakopanego. Po powrocie zaczynamy grać w turniejach mecze sparingowe. W sumie chcemy wystąpić w pięciu takich imprezach: w Gdańsku, Szamotułach, Pile, Jarocinie, a organizatorem ostatniego turnieju będzie nasz klub – dodała. 

Atmosfera w drużynie jest bardzo miła i sypmatyczna – powiedziała Dominika Sieradzan – Myślałam, że będzie ostrzej, ale trener podszedł do przygotowań bardzo rozsądnie, wiedząc że wiele dziewczyn długo nie trenowało, bo sezon zakończył się na początku maja. Dlatego te pierwsze treningi są spokojne, bez zakwasów z umiarem – dodała

 

Pierwsza część treningów obejmuje więc pracę nad siłą i kondycją. Potem przyjdzie czas na szkolenie techniki. Okazją do trenowania tego elementu mają być właśnie turnieje, w których kaliszanki zmierzą się drużynami ekstraklasy.

źródło: rc.fm

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved