Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Justyna Sachmacińska: Przyszedł czas na zmianę

Justyna Sachmacińska: Przyszedł czas na zmianę

- Gra w Piaście to dla mnie ogromne wyzwanie. Chcę awansować do ekstraklasy, taki jest mój cel, mój plan - to słowa Justyny Sachmacińskiej, nowej siatkarki Piasta. Po dwóch latach "chudych" szczecinianki chcą awansować do ekstraklasy.

W Piaście zmienił się prezes, zmieniły się władze klubu, zmienił się poważnie skład drużyny. Z nowych zawodniczek jest m.in. Justyna Sachmacińska. To skrzydłowa (czyli przyjmująca zagrywkę i atakująca), która do Szczecina trafiła z Białegostoku. Tam grała w barwach Pronaru Zeto i występowała w ekstraklasie.

Dlaczego zdecydowała się przejść z ekstraklasy do zespołu I ligi? – W Białymstoku występowałam cztery lata – mówi Sachmacińska. – Myślę, że to bardzo długo dla sportowca. Przyszedł czas na zmianę. Już się tam „dusiłam”. Nie uważam, aby to była jakaś ujma, że przechodzi się do drużyny, która występuje w niższej klasie rozgrywkowej.Czego Sachmacińska oczekuje po występach w drużynie Piasta?

Mam nadzieję, że wybór składu przez trenera nie był przypadkowy – mówi Justyna. – Liczę na to, że powstał zespół z myślą o ekstraklasie. Trener na pewno oczekuje waleczności i ambicji, a ja taka jestem. Zawsze jestem oddana klubowi i drużynie. Chciałabym razem z koleżankami zrobić coś fajnego w Szczecinie.

Piast uchodzi za jednego z faworytów. A czy Sachmacińska interesuje się, kto może być najgroźniejszym rywalem w walce o awans?

Interesuje się ogólnopolską siatkówką – zapewnia. – Problem w tym, że w przerwie między sezonami zwykle dużo się zmienia. Wiem, że o awans będzie walczył Szczecin i będzie walczyła Łódź. Inne zespoły, jak Chorzów, czy Police, znam głównie ze słyszenia. Na razie jednak interesuje się wzmocnieniami Piasta. Mam nadzieję, że będziemy na tyle silne, by powalczyć o ten awans. Bardzo tego chcę.

Autor tekstu Krzysztof Dziedzic – Głos Szczeciński

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved