Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Dominique Daquin ponownie w reprezentacyjnym trykocie…

Dominique Daquin ponownie w reprezentacyjnym trykocie…

Były znakomity środkowy reprezentacji Francji oraz kilku bardzo znanych klubów europejskich - Dominique Daquin - po dwóch latach rozbratu z siatkówką, ponownie przywdział reprezentacyjny trykot. Okazuje się, że w tym czasie nie stracił nic ze swoich godnych podziwu umiejętności.

Zawiodą się jednak Ci, którzy pomyśleli, że Dominique Daquin ponownie wybiegł na parkiet w barwach reprezentacji Francji. Ale po kolei…

Dominique Daquin rozegrał w trakcie swojej niezwykle bogatej kariery 267 meczów w trójkolorowym uniformie. Największym sukcesem tego urodzonego w 1972 roku środkowego bloku, było wywalczenie z reprezentacją Francji brązowego medalu mistrzostw świata 2002, rozgrywanych w Buenos Aires. Rok później będący na fali Francuzi, z Daquinem w składzie, zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy 2003. Ostatni ze swoich reprezentacyjnych występów zanotował Daquin w 2006 roku.Od tego czasu minęły już ponad dwa lata. Nic zatem nie stało na przeszkodzie, aby siatkarz przywdział w 2008 roku reprezentacyjny trykot – lecz tym razem nie Francji, ale swojej ojczystej Martyniki. Jako kapitan ekipy Martyniki, Dominique Daquin poprowadził w połowie lipca tę drużynę w finałowym turnieju XII Mistrzostw Karaibów, który rozgrywany był w stolicy Barbadosu, Bridgetown.

A jaki był efekt gry Daquina?

Zawodnik ten został wybrany MVP finałowego turnieju. Ważniejsze jednak jest to, że prowadzona przez niego reprezentacja Martyniki odniosła pierwszy w historii siatkówki w tym maleńkim kraju sukces, awansując do finału. Tam musiała uznać wyższość gospodarzy turnieju – siatkarzy Barbadosu – i po porażce 0:3 zdobyła srebrny medal.

Przypomnijmy jeszcze nieco danych z niezwykle bogatej, wspaniałej kariery Dominique Daquina. Siatkarz ten urodził się 10 listopada 1972 roku na Martynice. Karierę siatkarską zaczynał na ojczystej wyspie, ale w pełni rozwinęła się ona we Francji. Tam w sezonie 1995/96 został na trzy lata zawodnikiem słynnego AS Cannes. Potem przez dwa sezony bronił barw Stade Pointevin Poitiers, aby w 2000 roku na trzy kolejne sezony zagościć w Serie A. W 2003 roku, na dwa kolejne lata zmienił klimat jak na swoje tropikalne przyzwyczajenia na „spartański”, zostając zawodnikiem moskiewskiego Dynama. Po tych dwóch latach gra tylko w lidze francuskiej. Karierę w reprezentacji Francji zakończył w 2006 roku. W swojej karierze Daquin zdobywał brązowy medal mistrzostw świata 2002 i srebrny mistrzostw Europy 2003 (z Francją) oraz srebrny mistrzostw Karaibów z Martyniką. Wybierany był najlepszym blokującym mistrzostw Europy 2001 oraz MVP XII Mistrzostw Karaibów w 2008 roku.

W czasie trzech sezonów gry w Serie A, Dominique Daquin najpierw był zawodnikiem Domino Palermo Volley. Potem przez dwa lata grał w Icom Latina. W pierwszym roku gry w tym klubie, jego kolegą klubowym był między innymi jeden z najlepszych atakujących w historii siatkówki, Hiszpan Rafael Pasqual. W drugim sezonie natomiast, tworzył rewelacyjną parę na środku siatki ze znanym reprezentantem Serbii – Andriją Gerićem. Obok nich w drużynie był też inny Serb – Goran Vujević.

Dominique Daquin

Data urodzenia: 10.11.1972
Wzrost: 197 cm

Kluby:
2004-2005 Dynamo Moskwa (Rosja)
2003-2004 Dynamo Moskwa (Rosja)
2002-2003 Icom Latina (Włochy)
2001-2002 Icom Latina (Włochy)
2000-2001 Domino Palermo Volley (Włochy)
1998-2000 Poitiers (Francja)
1995-1998 Cannes (Francja)

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved