Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Brazylijczycy już są w drodze na igrzyska w Pekinie

Brazylijczycy już są w drodze na igrzyska w Pekinie

Po porażce Brazylijczyków na własnym terenie (w Rio de Janeiro) w ostatniej edycji Ligi Światowej, ich trener - Bernardo Rezende - zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły, które mogą wpłynąć na postawę jego podopiecznych w trakcie igrzysk.

Drużyna brazylijska wyruszyła w drogę do Chin już w środę, 30 lipca. Do „Państwa Środka” podopieczni Bernardo Rezende dotrą jednak dopiero… 5 sierpnia. Brazylijski szkoleniowiec opracował misterny plan stopniowego i powolnego dostosowywania się jego drużyny do tak drastycznej zmiany strefy czasowej.

Wczoraj (30 lipca) około południa czasu lokalnego, samolot z ekipą brazylijską na pokładzie wylądował w kanadyjskim Toronto. To miasto wybrał Bernardo Rezende na pierwszy przystanek w drodze do Chin. Jeszcze tego samego dnia, w kilka godzin po przylocie, drużyna Brazylii przeprowadziła jeden z dwóch zaplanowanych do zrealizowania w Toronto treningów. Siatkarze brazylijscy ćwiczyli na obiekcie miejscowego York University. Dzisiaj (czwartek, 31 lipca) odbył się drugi trening na tym samym obiekcie. Tym razem jednak Bernardinho wyznaczył jego początek na godzinę 6.00 rano czasu lokalnego.Tak wczesny początek treningu, pomyślany był jako ważny element cyklu adaptacyjnego do warunków panujących w diametralnie różnej strefie czasowej – mówi w rozmowie dla serwisu planetavolei.com.br środkowy brazylijskiego bloku, Rodrigo Santana. – Złe samopoczucie po porażce na swoim terenie w Lidze Światowej, już na szczęście mamy za sobą. Teraz wszyscy pracyjemy z powagą i wielkim zaangażowaniem, aby w Pekinie wywalczyć złoty medal – dodał reprezentant Brazylii.

W godzinach popołudniowych dzisiejszego dnia, Brazylijczycy wyruszyli z Toronto w kierunku Chin. Dlaczego jednak na miejscu, w Pekinie, pojawią się dopiero 5 sierpnia? Na Bernardo Rezende zrobiły wrażenie doniesienia z Chin mówiące o tym, że na miejscu panują niesprzyjające dla intensywnej pracy warunki. Podobno w okolicach Pekinu notowane jest ogromne skażenie środowiska, w tym zwłaszcza powietrza. Aby nie ryzykować prowadzenia ostatnich intensywnych treningów w uciążliwych warunkach, Brazylijczycy zatrzymają się… w Japonii, i tam wykorzystają ostatnie możliwe dni, na szlifowanie formy. Do Pekinu z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wyjadą dopiero 5 sierpnia.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved