Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Żeńska reprezentacja Kazachstanu na igrzyska w Pekinie

Żeńska reprezentacja Kazachstanu na igrzyska w Pekinie

Dziś skład olimpijskiej reprezentacji kobiet ogłosił Kazachski Komitet Olimpijski. Kazaszki zdobyły awans do igrzysk olimpijskich podczas majowego turnieju interkontynentalnego w Japonii, który dla ekip z Azji miał rangę turnieju kontynentalnego.

Kadra Kazachstanu na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, tylko nieznacznie różni się od tej, jaka w Japonii wywalczyła awans do finałowego turnieju. Trener reprezentacji Kazachstanu – Wiktor Żurawljew zostawił w domu najmłodszą zawodniczkę drużyny, która zdobyła olimpijski awans – 19-letnią przyjmującą Sanię Jarlagassową. W miejsce tej zawodniczki do Pekinu pojedzie Irina Zajcewa.

Najbardziej doświadczonymi i znanymi zawodniczkami kazachskiej kadry, są Olga Gruszko, Inna Matwiejewa, Olga Nasedkina oraz Julia Kuczko. Tę ostatnią zawodniczkę bardzo dobrze znają polscy kibice. W sezonie ligowym 2005/06 – wtedy 25-letnia, mierząca 192 cm Kazaszka, reprezentowała barwy Grześków Goplana Kalisz, zdobywając z tym zespołem brązowy medal mistrzostw Polski.

Siatkarki Kazachstanu przystąpią w fazie grupowej turnieju olimpijskiego do walki z ekipami Algierii, Rosji, Brazylii, Włoch i Serbii, w grupie B.