Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zamieszania wokół Hendzel ciąg dalszy

Zamieszania wokół Hendzel ciąg dalszy

fot. archiwum

Białoruska środkowa - Alena Hendzel - wróciła do Polski. Do wczorajszego późnego popołudnia nie skontaktowała się jednak ze swoim klubem, AZS Białystok. Na razie siatkarka jest zawieszona, ale w obecnej chwili grozi jej nawet dyskwalifikacja.

Jesteśmy przygotowani merytorycznie na wszystkie warianty. Alenę możemy odwiesić w każdej chwili. Nadal ma szansę grać w naszym zespole – mówi prezes AZS-u Antoni Prokop . – Jeśli jednak 4 sierpnia nie stawi się na pierwszym treningu, może zostać zdyskwalifikowana. Najbardziej irytuje fakt, że nie wpłynęło do nas żadne pismo od niej czy od jej przedstawicieli, że chce odejść z drużyny. Nie odpowiedziała też na nasze wezwania .

 

Alena Hendzel , po sezonie, w rozmowie z prezesem stwierdziła, że skoro w klubie zostaje trener Dariusz Luks , ona również. Potem okazało się jednak, że prowadzi rozmowy z Farmutilem Piła. Z AZS-em wiąże ją kontrakt do 2012 roku. Farmutil za siatkarkę nie zapłaci. Ona twierdzi, że rozwiąże umowę z AZS-em, płacąc 1/3 swoich zarobków w Białymstoku, gdyż taki ma podobno zapis w kontrakcie. Nie do końca jest jasne, czy chodzi o wyliczenie pensji za jeden czy dwa sezony, a to różnica kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Farmutil zaczął treningi, ale póki sprawa się nie wyjaśni, bez Hendzel. Trener wicemistrzyń Polski Jerzy Matlak potwierdza także w wywiadach, że jest bardzo zainteresowany pozyskaniem Białorusinki do swojego zespołu. Sprawa może trafić do organów polubownych ligi i z każdym dniem jest to bardziej prawdopodobne.

 

Nie chcemy być nie w porządku ani wobec zawodniczki, ani wobec klubu z Piły, bo wszyscy tworzymy jedno środowisko – mówi Prokop. – Tylko że są pewne zasady postępowania. Jeśli siatkarki będą robiły, co chciały, liga się przecież rozpadnie. To nie jest szmacianka, tylko zawodowstwo. Dziewczyny zarabiają bardzo duże pieniądze i powinny za to rewanżować się dobrą grą i profesjonalnych zachowaniem – kończy szef białostockiego klubu.

 

* Miłosz Karbowski (Gazeta Współczesna)

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved