Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mieleckie siatkarki rozpoczynają treningi

Mieleckie siatkarki rozpoczynają treningi

fot. archiwum

W czwartek o godz. 11 siatkarki Stali Mielec spotkały się na pierwszym treningu i zainaugurują przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze Kobiet. Tym razem ma to być sezon z lepszymi wynikami niż w ostatnich latach

Trener mielczanek Roman Murdza pierwszy trening zaplanował w hali. – To będzie takie spotkanie organizacyjnozapoznawcze. Później zrobimy tylko lekki rozruch – mówi szkoleniowiec Stali, która w minionym sezonie do samego końca walczyła o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tegorocznych rozgrywkach ma być inaczej, dlatego zespół poczynił pewne wzmocnienia.

 

Liderką drużyny powinna być przyjmująca Dorota Ściurka , która do Mielca przyszła z Centrostalu Bydgoszcz. Oprócz niej mielecki zespół wzmocniły także dwie inne przyjmujące: Anna Związek z Piasta Szczecin i Kinga Zielińska z AZS-u Poznań, a także rozgrywająca Justyna Ordak , także z Poznania. – Chcieliśmy wzmocnić zespół. W poszukiwaniu nowych siatkarek skoncentrowaliśmy się głównie na pozycji przyjmującej. Jestem pewien, że dobrze wybraliśmy – twierdzi Roman Murdza. Z mielecką drużyną pożegnały się natomiast Dorota Wilk i Paulina Peret , które zostały wypożyczone do Szóstki Biłgoraj oraz Dorota Burdzel i Kristina Koleva . 

Na pierwszych czwartkowych zajęciach nie pojawi się jedynie Ordak. – W piątek ma obronę pracy w Poznaniu, bo kończy studia – mówi trener Murdza. – Od poniedziałku natomiast wszystkie zawodniczki powinny już być na treningach – dodaje. Nie wiadomo jednak, co będzie z Zielińską, która pojawiła się ostatnio na treningu GCB Bydgoszcz.

 

Na początku mielczanki pracować będą na miejscu. 18 sierpnia natomiast wyjadą na dziesięciodniowe zgrupowanie do podrzeszowskiej Kielnarowej. We wrześniu z kolei rozpoczną cykl sparingów i turniejów. – Potrzeba nam dużo meczów, żeby nowe zawodniczki zdążyły się ze sobą zgrać – mówi szkoleniowiec mielczanek. W planach sparingowych są m.in. dwa turnieje: w Krakowie "O srebrną siatkę" i w Mielcu o puchar prezydenta. Rozgrywki ligowe mielczanki rozpoczną natomiast 18 października meczem w Kaliszu z miejscowymi Winiarami.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved