Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Rajbud Development GTPS przed sezonem

I liga: Rajbud Development GTPS przed sezonem

Zupełnie odnowiony organizacyjnie i kadrowo gorzowski zespół właśnie zaczął przygotowania do sezonu. - Mam prośbę, o tym co było już nie pamiętajmy - powiedział wiceprezes Rajbud Development GTPS Grzegorz Drwięga.

Patrzmy wprzód, gdzie wszyscy będziemy jak najbardziej profesjonalni. Nie ma być chwil wielkiej niepewności i wielomiesięcznych zaległości finansowych, a przy siatce tylko myślenie o najbliższym meczu oraz ciężka praca. Perspektywa piękna, a co na to rzeczywistość? Ona w GTPS w ostatnich sezonach nie wyglądała najlepiej. Jeszcze przed chwilę bliżej było do likwidacji zespołu seniorów. – Na szczęście to co widzimy teraz nijak się nie da porównać do tego co było wcześniej – stwierdził z nadzieją kapitan drużyny Paweł Kupisz. – Źródła finansowania siatkówki są już teraz znane i co ważne, to są realne pieniądze, a nie wydumane. Gdy to się wszystko potwierdzi w praniu to nam pozostanie walczyć tylko o jak najlepszy wynik.

Ten dobry rezultat to minimum awans do czołowej czwórki i walka w dodatkowych spotkaniach w play-off w naprawdę mocnej w nadchodzącym sezonie I lidze. – Nie wyobrażam sobie, aby zespół miał grać o utrzymanie, bo to żaden cel – przyznał nowy trener Rajbudu Development GTPS Sławomir Gerymski. – W Gorzowie stworzyła się mieszanka rutyny z młodością. Ci drudzy to jednak nie surówka, a ludzie gracy w juniorskiej kadrze kraju. Jeśli teraz poprzemy to ciężką pracą, musi być fajny efekt.Na pierwszym treningu nie było Krzysztofa Śmigla (z powodów osobistych zacznie treningi od poniedziałku, obecnie przebywa w rodzinnym domu w Olsztynie) oraz tych, o których wspomniał trener Gerymski. Łukasz Wroński i Mateusz Jasiński właśnie przygotowują się do mistrzostw Europy juniorów. Inne nowe nabytki GTPS to atakujący z Jastrzębia Michał Kamiński, libero Damian Kaniowski, Marcin Olichwer (obaj grali już kiedyś w Gorzowie) oraz najnowszy i ostatni transfer – środkowy Michał Stępień. 21-latek nie jest w siatkówce zawodnikiem anonimowym. Stawał na podium mistrzostw Polski z Jastrzębiem, w ostatnim sezonie grał w Polskiej Lidze Siatkówki w Delekcie Bydgoszcz.

Na zajęciach pojawił się także Patryk Wojtysiak. Siatkarz powoli dochodzi do siebie po strasznym wypadku samochodowym, w którym zginęli dwaj gracze Orła Międzyrzecz – Paweł Dziekanowski i Michał Pajor (Wojtysiak był do Orła wypożyczony, również w tym karambolu bardzo ucierpiał). – Patryk to nasz zawodnik, obecnie przechodzi rehabilitację, jest pod troskliwą opieką lekarzy – powiedział rzecznik prasowy GTPS Dominik Chlebicki. – Gdy tylko będzie taka możliwość to wróci do treningów i do gry. Sądzę, że pod koniec tego roku.

Drużyna GTPS na razie będzie ćwiczyć w domu – w hali, siłowni i w terenie. W połowie sierpnia ma wyjechać na obóz, prawdopodobnie do Lubniewic. Najpierw jednak sam wybierze się tam trener Gerymski, który chciałby mocno popracować z siatkarzami nad kondycją w najbardziej dogodnym miejscu. – To będzie trzeci tydzień pracy, naprawdę bardzo ciężki okres – opowiadał szkoleniowiec. – Dlatego, dla komfortu zajęć, nie możemy zaniedbać żadnego szczegółu.

Serię gier kontrolnych gorzowianie zaczną w ostatnich dniach sierpnia, wezmą udział w trzech turniejach. Na tydzień przed ligą Rajbud Development GTPS zobaczymy w domu, w tradycyjnym Memoriale Ryszarda Świątkiewicza. Rozgrywki ruszają w sobotę 27 września.

Rajbud Development GTPS 2008/09:

rozgrywający:
Tomasz Borczyński,
Łukasz Wroński,

przyjmujący:
Krzysztof Grzesiowski,
Radosław Maciejewicz,
Maciej Wołosz,
Mateusz Jasiński,

środkowi:
Paweł Kupisz,
Arkadiusz Kamiński,
Michał Stępień,

atakujący:
Krzysztof Śmigiel,
Marcin Olichwer,
Michał Kamiński,
Patryk Wojtysiak,

libero:
Damian Kaniowski,

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved