Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar po pierwszym treningu

Jadar po pierwszym treningu

- Zaczęliśmy tak wcześnie, gdyż w zespole mam ośmiu nowych zawodników - mówi trener Jadaru Mirosław Zawieracz. - Do rozpoczęcia rozgrywek pozostało jeszcze jedenaście tygodni w sam raz, żeby zbudować mocną ekipę.

Dwugodzinnym treningiem na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji siatkarze Jadaru Radom rozpoczęli przygotowania do startu w ekstraklasie. Zanim trening rozpoczął się na dobre, siatkarzy oraz sztab szkoleniowy powitał na zajęciach prezes Jadaru Tadeusz Kupidura. Właściciel klubu przedstawił zawodników, trenerów oraz osoby, które będą odpowiedzialne za sprawy organizacyjne. – Życzę wszystkim, byśmy po zakończeniu sezonu mogli świętować sukces – powiedział prezes Kupidura.

Następnie słowo wstępne wygłosił trener zespołu Mirosław Zawieracz. Już po jego krótkiej wypowiedzi można wywnioskować, że siatkarzy czeka ciężka praca, której efektem ma być optymalna dyspozycja na grę w Plus Lidze. – Obiecuję wam solidną pracę. Myślę, że przed pierwszym meczem o stawkę wszyscy będą gotowi na wyzwania, które stawia przed nami liga. Dla mnie najważniejszą sprawą jest stworzenie zdolnego do współpracy zespołu. Chcę, byśmy tworzyli jeden organizm, dobrze rozumiejący się na boisku – powiedział do siatkarzy trener Jadaru.Następnie pot z zawodników lał już się strumieniami. Po rozgrzewce siatkarze pod okiem Oskara Kaczmarczyka, nowego statystyka i asystenta pierwszego trenera, sumiennie wykonali szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych. Po kilkunastu minutach jedenastu graczy, którzy w poniedziałek byli do dyspozycji sztabu trenerskiego, przeniosło się na stadion MOSiR-u. Trener Zawieracz zaaplikował zawodnikom kilka pięciominutowych serii biegowych.

Z pierwszych zajęć zostali zwolnieni Wojciech Żaliński, Adrian Stańczak i Michał Chaberek. Wszyscy będą przez tydzień odpoczywać. Cała trójka trenowała z Kadrą B, a Żaliński wcześniej z pierwszą reprezentacją. Do kolegów dołączą oni 4 sierpnia. Dla Chaberka urlop będzie również okazją do wyleczenia kontuzji biodra, której nabawił się na zgrupowaniu drugiej reprezentacji.

Żaliński, Stańczak i Chaberek zaczęli pracę w kadrach praktycznie po zakończeniu ligi – mówi trener Zawieracz. – Odpoczynek, szczególnie psychiczny od siatkówki, bardzo im się należy. W czasie przygotowań Jadar ma zaplanowane rozegranie około dwudziestu spotkań sparingowych. Na początku września będzie gospodarzem jednego turnieju, w którym zagrają m.in. Delecta Bydgoszcz oraz mistrz Czech.

Zdaniem Mirosława Zawieracza PlusLiga będzie ciekawa. – Na pewmo PGE Skra i Asseco Resovia mają najsilniejsze składy na papierze – mówi trener Jadaru. – Jak co roku Jastrzębski Węgiel pokaże swoje pazury. Ma wszelkie dane ku temu, żeby powalczyć o czołowe pozycje. Nie wiem jak rozwinie sytuacja w Olsztynie, ale myślę, że wszystko zakończy pozytywnie i klub dokona dobrych zakupów. Na pewno powalczy Częstochowa i Kędzierzyn. Sądzę, że liga będzie ciekawsza niż przed rokiem. My oczywiście nie ograniczymy się tylko do gry o miejsce w ósemce.

W pierwszych dwóch tygodniach siatkarze z Radomia będą trenować na własnych obiektach. Następnie wyjadą na obóz do Milicza.

źródło: pls.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved