Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Baraż z Belgami w Kędzierzynie-Koźlu

Baraż z Belgami w Kędzierzynie-Koźlu

Drugi mecz barażowy reprezentacji Polski oraz Belgii zostanie rozegrany 13 września w kędzierzyńskiej hali "Azoty". Stawką pojedynku będzie awans do finałów ME w 2009 roku.

Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła dziś podczas spotkania prezydenta miasta, Wiesława Fąfary z prezesem Opolskiego Związku Piłki Siatkowej – Waldemarem Kobienią. – Udało mi się przekonać władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, że Kędzierzyn-Koźle zasługują na to, aby takie spotkanie rozegrać właśnie tutaj. Cieszę się, że w naszym regionie jest tak piękna hala, gdzie będzie można zorganizować ten prestiżowy mecz – uważa Waldemar Kobienia. Pierwszy mecz pomiędzy obiema reprezentacjami rozegrany zostanie w Belgii 6 lub 7 września.

* Grzegorz Łabaj (Gazeta Lokalna)
Mecz barażowy Polska-Belgia to ogromne widowisko sportowe. Tym większe, bo decyduje o udziale męskiej reprezentacji naszego kraju w siatkarskich Mistrzostwach Europy 2009. Waldemar Kobienia widzi jeszcze jeden powód, dla którego mecz jest organizowany w Kędzierzynie-Koźlu. – Opolski Związek Piłki Siatkowej w tym roku obchodzi swoje 50 lecie, a mecz z Belgami ma być ukoronowaniem działalności OZPS – mówi w Radio Park Kobienia.

Mecz barażowy Polska-Belgia to ogromne widowisko sportowe. Tym większe, bo decyduje o udziale męskiej reprezentacji naszego kraju w siatkarskich Mistrzostwach Europy 2009. – Jest to najważniejszy mecz polskiej reprezentacji po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie – dodaje. Wielkie wydarzenia wymagają nie tylko sporego nakładu finansowego. Impreza dużego formatu to również dobrze opracowany plan organizacyjny. Tym najbliższym zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu, na czele z dyrektorem Dariuszem Brojem – Jest to spore obciążenie dla miasta, część środków uzyskamy od sponsorów, jednak jestem przekonany, że poradzimy sobie z tym wyzwaniem. – wyjaśnia Broj.

* Karolina Pajor (Radio Park)

źródło: Gazeta Lokalna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved