Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Marty Solipiwko rozpoczął przygotowania

Zespół Marty Solipiwko rozpoczął przygotowania

Już w dniu dzisiejszym, przygotowania do nowego sezonu zaczyna trzecia siła słowackiej ekstraligi kobiet, Doprastav Bratysława. Do stolicy Słowacji przeniosła się wychowanka i była zawodniczka zespołu wrocławskiej Gwardii, Marta Solipiwko.

Niewiele brakowało, a w Doprastaviu, poza Martą Solipiwko mielibyśmy jeszcze jeden „polski” akcent, znają z występów na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet, Andreę Pavelkovą, jednak działacze klubu zdecydowali się nie przedłużać z nią umowy. W przyszłym sezonie bratysławianki poza ligą wystąpią w rozgrywkach MEVZA oraz Pucharze CEV.

Do pierwszych spotkań wprawdzie zostało jeszcze trochę czasu, ale Marek Rojko, prezes i trener klubu z Bratysławy dzisiaj przeprowadził pierwszy trening. Na obiektach siatkarki Doprastavia pozostają przez najbliższy miesiąc, a 31 sierpnia wyruszą do Luhacovic na pierwszy obóz, podczas którego rozegrają serię spotkań z zespołami ligi czeskiej i słowackiej. W połowie września Doprastav wystąpi w turnieju w Ołomuńcu, a kilka dni później zainauguruje tegoroczne rozgrywki MEVZA.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved