Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Zbigniew Krzyżanowski: Mocne drużyny motywują nas do pracy

Zbigniew Krzyżanowski: Mocne drużyny motywują nas do pracy

- To będą bardzo ciekawe mistrzostwa Europy. Znamy kilka drużyn i wiemy, że już obecnie grają dobrą, prawie seniorską siatkówkę. Już dawno w kategorii juniorek nie było tak mocnej stawki - mówi trener juniorek Zbigniew Krzyżanowski.

Ze swoimi podopiecznymi przebywa obecnie na zgrupowaniu w Kędzierzynie-Koźlu, a od 3 sierpnia kadra będzie trenować w Cetniewie. 12-14 sierpnia Polki zagrają sparingi z Serbią i Turcją, a następnie wezmą udział w silnie obsadzonych zawodach Goleniów Cup.

Polska swoje mecze rozegra w Perugii w grupie II z Chorwacją, Rosją, Serbią, Belgią i Francją. – Nie chciałem mieć w grupie Niemek i Turczynek – powiedział trener kadry. – Jednak nie można mówić o łatwym losowaniu. Obecnie w Europie jest liczne grono mocnych zespołów, a do takich na pewno zalicza się Rosja, Belgia i Serbia. Mocne drużyny wyzwalają w nas dodatkową energię do pracy. Chcemy, żeby po udziale w mistrzostwach pozostała satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.Mistrzostwa Europy rozegrane zostaną od 5 do 13 września w Foligno i Perugii. Polska spotka się kolejno z Francją (5.9, 20.30), Belgią (6.9, 18.00), Rosją (7.9, 15.30), Chorwacją (9.9, 15.30) oraz Serbią (10.9, 15.30). W zaplanowanym na 15-17 sierpnia turnieju Goleniów Cup zobaczymy m.in. Serbię, Belgię i Rosję.

Kadra, jak mówi trener Zbigniew Krzyżanowski, rozkłada się „pół na pół na Polskę i Szkołę Mistrzostwa Sportowego.” Przewagę w niej mają siatkarki Gedanii Gdańsk. Krótkie występy w Lidze Siatkówki Kobiet ma Tamara Kaliszuk.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved