Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Belgradzie Polki lepsze od Serbek

W Belgradzie Polki lepsze od Serbek

Przygotowujące się do rywalizacji w Pekinie reprezentacje Serbii i Polski, sparowały ze sobą w Belgradzie. Po godzinie gry, lepsze okazały się Polki, pokonując ekipę Zorana Terzića 3:0.

Gospodynie obejmują prowadzenie 8:5. Po wznowieniu świetny okres gry Polek, które uzyskują, przewagę 16:12. Serbki gonią, ale seta wygrywa Polska. Początek drugiego seta jest wyrównany. Polki prowadzą 8:7. Cały czas trwa wyrównana walka – 16:15 dla naszego zespołu. Obraz gry do końca nie uległ zmianie. Gospodynie przegrały 24:26.

Po wznowieniu gry Polki dyktują warunki i prowadzą 8:5 w trzecim secie. W dalszym ciągu dobrze zagrywamy, a rywalki mają dużo problemów z przyjęciem. Rywalizacja zaczyna przebiegać do jednej bramki – 8:16. Serbki nie stanowią żadnej przeszkody 13:25.

Serbia – Polska 0:3

(22:25, 24:26, 13:25)

Składy:

Serbia: Ognjenovic, Djersilo, Citakovic, Vieliković, Nikolić, Vesovic, Cebić (libero)

Polska: Sadurek, Skowrońska-Dolata, Liktoras, Bednarek, Glinka-Mogentale, Podolec, Zenik (libero) oraz Barańska, Kaczor, Rosner, Skorupa, Gajgał.

źródło: inf. własna, lsk.net.pl