Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk: A może Riley Salmon?

Trefl Gdańsk: A może Riley Salmon?

Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu, tymczasem działacze klubu wciąż poszukują nowego zawodnika na przyjęcie. Czy może będzie nim, jeden z autorów sukcesu reprezentacji USA w LŚ, Riley Salmon?

Doświadczony 32-letni zawodnik znakomicie spisał się w zakończonym w niedzielę finałowym turnieju Ligi Światowej, będąc jednym z głównych autorów niespodziewanego triumfu reprezentacji USA. Znakomicie spisał się szczególnie w wygranym sensacyjnie 3:0 meczu z Brazylią. Paradoksalnie dla Trefla nie jest to dobra sytuacja. Każdy dobry występ ściąga bowiem na zawodnika uwagę klubów rosyjskich, a te są w stanie przebić każdą ofertę. Podobnie może być z Salmonem, który teoretycznie ma już ustalone wszystkie warunki kontraktu z gdańskim klubem, ale dopóki nie złoży na nim podpisu, nic nie jest przesądzone. Amerykanin grał już w lidze polskiej, w sezonie 2006/2007 reprezentował barwy AZS Częstochowa. Ostatni rok spędził we Włoszech w klubie Andreoli Latina. Kto, jeśli nie Salmon? Ciekawą kandydaturą mógłby być Bojan Janić, podstawowy przyjmujący reprezentacji Serbii, który w poprzednim sezonie grał w II lidze włoskiej w zespole z Werony. Po uzyskaniu awansu do Serie A nie podpisał jeszcze nowego kontraktu i wciąż jest wolnym zawodnikiem.

Działacze Trefla na temat pozyskania któregoś z tych zawodników milczą jak zaklęci, gdyż po ostatnich doświadczeniach z niedoszłymi transferami (Rafael Redwitz, Loic de Kergret, Kevin Hansen, Scott Touzinsky) wolą dmuchać na zimne. – Kiedy nowy zawodnik złoży podpis na kontrakcie, wówczas natychmiast poinformujemy o tym fakcie opinię publiczną – to zdanie powtarzają jak zaklęcie. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość. W Treflu na pewno grać będzie za to inny przyjmujący Brazylijczyk Bruno Zanuto, który wczoraj dotarł do Gdańska. Dziś lub jutro dołączy do nowych kolegów, którzy kilka dni temu wznowili treningi (na razie ogólnorozwojowe). Na miejscu jest już również nowy rozgrywający Jakub Bednaruk, z kolei Łukasz Kadziewicz dołączy do zespołu po igrzyskach olimpijskich. Jego kontuzja odniesiona w meczu Ligi Światowej z USA okazała się niegroźna i środkowy reprezentacji Polski na pewno pojedzie do Pekinu.* Tomasz Osowski (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved