Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Radosław Panas: Godziliśmy naukę ze sportem

Radosław Panas: Godziliśmy naukę ze sportem

Kadra B siatkarzy prowadzona przez trenerów Panasa oraz Kowala zakończyła reprezentacyjny sezon. – Jestem zadowolony z tego, jak wspólnie przepracowaliśmy całe zgrupowanie w Spale – mówi pierwszy trener ekipy, Radosław Panas.

Zgrupowanie reprezentacji Polski B rozpoczęło się 12 maja. – Trenowaliśmy systemem od poniedziałku do piątku z wolnymi weekendami. W mojej ocenie cały obóz przepracowaliśmy solidnie – analizuje pierwszy trener drużyny polskich rezerw, Radosław Panas. – Bardzo duży nacisk kładliśmy na przyjęcie zagrywki i organizację obrony. Ćwiczyliśmy też grę kombinacyjną, ale w naszych meczach kontrolnych wyglądało to już różnie – dodaje.

To ważne dla tych chłopaków, że czasu między końcem ligi a przygotowaniami do następnego sezonu nie przespali – ocenia Radosław Panas. – Nikt nie miał wakacji, połowę lata spędziliśmy na sali gimnastycznej, ale to są młodzi chłopcy i dla nich każdy trening jest na wagę złota.Polscy siatkarze na zakończenie przygotowań rozegrali dwa kontrolne mecze z młodzieżową reprezentacją Argentyny. Obydwa zostały wygrane przez biało-czerwonych w stosunku 3:1 i 3:0. – W tych spotkaniach nie mogliśmy zobaczyć Michała Chaberka, który zgłaszał uraz biodra. Nie chcieliśmy pogłębiać tego urazu, wspólnie ustaliliśmy, że damy Michałowi się wyleczyć, aby mógł spokojnie przygotowywać się do sezonu w klubie.

W meczach z Argentyną nie wystąpił także Jakub Jarosz. – Ten zawodnik został zwolniony z tych spotkań, ponieważ miał zaległe egzaminy w szkole. Podobnie było z Bartoszem Gawryszewskim, który dotarł na dzień przed pierwszą potyczką z Argentyną. Gawryszewski dostał trochę wolnego na obronę pracy licencjackiej – tłumaczy trener kadry B. – Nie robiłem chłopakom żadnych problemów, gdy prosili o kilka dni wolnego na załatwienie spraw związanych z uczelnią. Nie mamy żadnej imprezy docelowej w tym roku, dlatego starałem się godzić ich naukę ze sportem.

Po zakończonym obozie i rozegranych meczach towarzyskich, zawodnicy rozjechali się do domów. Kolejne zgrupowanie „zaplecza” pierwszej reprezentacji rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Wówczas zawodnicy kadry B będą przygotowywać się do występu w letniej Uniwersjadzie, która odbędzie się w Belgradzie.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved