Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Przygotowania białowieskich siatkarzy do sezonu

Przygotowania białowieskich siatkarzy do sezonu

W dniach 22 sierpnia - 1 września przewidziany jest obóz przygotowujący zawodników LUKS TL Żubr Białowieża do zbliżających się rozgrywek w III lidze podlaskiej seniorów. Treningi będą się odbywać na białowieskich obiektach trzy razy dziennie (o godz. 7.00, 10.30 i ostatnii o 18.00).

W kadrze z poprzedniego sezonu zaszły niewielkie, aczkolwiek znaczące zmiany. Klub zrezygnował z dwóch zawodników – W. Woronieckiego i M. Suchodoły. Do szerokiej kadry dołączono najlepszych juniorów Luks-u: K. Poredę, J. Tańcownego, R. Gontara, A. Groszyka, K. Wierzbińskiego, W. Lisickiego, a także wychowanka UKS Olimpijczyk Białowieża, W. Gabca. Co najmniej dwóch zawodników z tej grupy zostanie zgłoszonych do rozgrywek III ligi.

Zespół został także wzmocniony dwoma zawodnikami z zewnątrz, znanymi przede wszystkim z gry w Moderatorze OSiR Hajnówka (obecnie Pronar Parkiet Hajnówka)- J. Janielem i C. Szykułą. Są to bardzo doświadczeni siatkarze, dysponujący nieprzeciętnymi umiejętnościami, mogącymi wnieść bardzo wiele dobrego do gry „Żubrów”. Na obozie nie będzie obecny J. Bokuniewicz, ponieważ w tym czasie będzie przebywał na testach w jednym z drugoligowych klubów. Jednak jego transfer do innego zespołu nie jest jeszcze przesądzony, wszystko powinno się wyjaśnić na początku września. W przypadku jego odejścia o miejsce na pozycji libero w drużynie będzie rywalizowało trzech zawodników: J. Tańcowny, P. Orzechowski i A. Biendar.Większość sponsorów z poprzedniego sezonu zadeklarowało chęć pomocy także w kolejnym. Jednak przedstawiciele klubu prowadzą rozmowy także z nowymi firmami, które mogłyby wesprzeć białowieski zespół. Szczególnie zależy im na firmach mających swoje siedziby w Białowieży, z których dotychczas tylko niewielka liczba angażowała się w pomoc siatkarzom. Jest to tym bardziej dziwne, że do grona sponsorów klubu należą firmy z tak odległych miejsc jak Warszawa czy Suwałki, nie będące w jakikolwiek sposób związane z Białowieżą.

Można także uspokoić wszystkich kibiców zaniepokojonych zawieszeniem działalności strony internetowej LUKS-u. Obecnie jest ona w przebudowie i powinna wznowić swoją działalność w połowie września.

Uczestnicy obozu przygotowawczego:

Rozgrywający: B. Małachowski, M. Gutowski, W. Gabiec, R. Gontar.

Przyjmujący: J. Janiel, P. Androsiuk, K. Furmanek, A. Biendar, W. Lisicki.

Środkowi: M. Rubiel, J. Werkowski, K. Poreda, K. Wierzbiński, C. Szykuła, M. Kołodziński

Atakujący: S. Ochryciuk (kapitan), A. Groszyk.

Libero: J. Tańcowny, P. Orzechowski.

Trenerzy: W. Gutowski, M. Gutowski.

* Autor tekstu: Mateusz Gutowski

źródło: podlaskisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved