Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Piotr Gabrych zagra w MKS-ie MOS Będzin!

Piotr Gabrych zagra w MKS-ie MOS Będzin!

"Enfant terrible" polskiej siatkówki, zawodnik w równym stopniu wzbudzający kontrowersje, co doświadczony i znający pojęcie sukcesu - Piotr Gabrych, w przyszłym sezonie będzie występował w pierwszoligowym zespole MKS MOS Będzin.

Działaczom beniaminka I ligi – MKS-u MOS Będzin, przytrafil się naprawdę znakomity transfer. Szukali doświadczonego zawodnika na pozycję przyjmującego. W końcu udało im sie podpisać kontrakt z Piotrem Gabrychem.

36-letni Piotr Gabrych to były reprezentant kraju i niezwykle utytułowany zawodnik – w 1998 roku zdobył Puchar Polski z Czarnymi Radom, w 2003 roku – brązowy medal mistrzostw Polski z ekipą Ivett Jastrzębie Borynia, rok później w tych samych barwach – złoto mistrzostw Polski, a on sam wybrany został najlepszym zawodnikiem Polskiej Ligi Siatkówki.Później zawodnik rozpoczął wędrówkę po świecie – grał w lidze rosyjskiej, brazylijskiej oraz rumuńskiej, gdzie zdobył mistrzostwo kraju z drużyną CVM Tomis Konstanta.

Mimo że jest uważany za zawodnika wyjątkowo konfliktowego i ciężkiego we współpracy, sam o sobie mówi, że jest miłym i spokojnym człowiekiem… Nieoficjalnie mówi się, że Piotr Gabrych zamierza osiedlić się w Będzinie – chce kupić tam działkę i wybudować dom.

Negocjacje działaczy klubu z Będzina z zawodnikiem przebiegły dość sprawnie. Obie strony zdecydowały się na podpisanie dłuższej, trzyletniej umowę, gdyż Piotr Gabrych może wnieść wielkie doświadczenie do młodej drużyny z Będzina. W ten sposób MKS MOS ostatecznie zrezygnował z pozyskania innego doświadczonego gracza – Rafała Legienia. Będzinianie interesują się jeszcze Przemysławem Kasparkiem, z którym kontynuowane są rozmowy.

Zespół beniaminka I ligi wznowi treningi 4 sierpnia. W dniach 20-30 sierpnia siatkarze z Będzina przebywać będą na obozie w Międzybrodziu Bialskim.

Po awansie budżet klubu wzrośnie aż dwukrotnie w porównaniu z zeszłym rokiem. Cel, jaki wyznaczono drużynie na nadchodzący sezon, to utrzymanie w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy.

źródło: sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved