Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > OOM: Złoto dla Broja i Pilichowskiego

OOM: Złoto dla Broja i Pilichowskiego

Damian Pilichowski i Dominik Broj z Kędzierzyna-Koźla wygrali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w siatkówce plażowej, zdobywając jednocześnie złoto mistrzostw Polski w kategorii kadetów.

To był morderczy tydzień dla Damiana Pilichowskiego i Dominika Broja, zawodników reprezentujących Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Najpierw zagrali oni w finale mistrzostw kraju juniorów, gdzie zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12, a w weekend walczyli o prymat na piaszczystych boiskach w swojej kategorii wiekowej.

Broj i Pilichowski zaliczani byli do faworytów imprezy rozgrywanej w Kamieniu Krajeńskim, jednak już w pierwszym meczu doznali niespodziewanej porażki z parą Kantor/Antolak. – Czasem ciężko gra się w roli faworytów i to było widać w tym spotkaniu. Jednak mimo tej porażki byłem pewny, że chłopcy dojdą do czwórki – mówi Miłosz Majka, który wraz z Januszem Bułkowskim z Nysy trenowali reprezentantów MOSiR-u. Ta wpadka podziałała na naszych siatkarzy jak czerwona płachta na byka. Przez kolejne spotkania przeszli jak burza. Wygrali cztery meczu z rzędu i awansowali do najlepszej czwórki turnieju.Kędzierzynianie w walce o finał pokonali duet Sowiak/Kowalski 2:1 (19:21, 21:18, 15:11). W walce o mistrzostwo kraju rywalem Broja i Pilichowskiego był inny mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla – Bartosz Księżarek, który razem z Dawidem Popkiem reprezentowali UKS Jastarnię. Finał był niezwykle zaciętym widowiskiem. W pierwszym secie Księżarek z Popkiem prowadzili 19:14. Para MOSiR-u doszła rywali na 19:20, jednak ostatnia akcja należała do siatkarzy UKS-u Jastarnia. W drugiej partii tryumfował duet z Kędzierzyna-Koźla 21:17 i o wszystkim decydował tie-break. W nim walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zwyciężyli Broj i Pilichowski 16:14 i złote krążki zawisły na ich szyjach.

* Autor: Grzegorz Łabaj („Nowa Gazeta Lokalna” Kędzierzyn-Koźle)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved