Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Niemcy dwukrotnie wygrali z reprezentacją Bułgarii

Niemcy dwukrotnie wygrali z reprezentacją Bułgarii

Szykujące się do startu olimpijskiego reprezentacje Niemiec i Bułgarii, grały na terenie Niemiec dwa sparingowe mecze. Dwa razy wygrali gospodarze, bijąc ekipę Martina Stoeva 3:1 i 3:2.

Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w sobotę (26 lipca), w Porsche Arena w Stuttgarcie. Podopieczni Steliana Moculescu wyszli przeciwko Bułgarom bardzo skoncentrowani, zagrali równo przez cały mecz i odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:1. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jochen Schops (21 pkt). Bjoern Andrae dorzucił 12, zaś Stefan Hubner – 10 „oczek”. W drużynie bułgarskiej, prowadzonej przez Martina Stoeva, Plamen Konstantinov punktował 14 razy, Matej Kaziyski – 13, a Vladimir Nikolov – 12 razy.

Niemcy – Bułgaria 3:1

(25:18, 23:25, 26:24, 25:20)

Drugie spotkanie, rozegrane w OSP Rhein-Neckar Arena w Heidelbergu (niedziela, 27 lipca), było bardziej wyrównane i zakończyło się sukcesem gospodarzy w tie-breaku. Niemcy pokazali się z dobrej strony w drugim i trzecim secie, które wygrali po twardej walce w końcówkach. Tym razem siatkarze niemieccy mieli wyraźne problemy z utrzymaniem koncentracji przez cały mecz. Efektem tego była sromotna porażka do 12 w secie czwartym. Tie-break potrafili jednak rozstrzygnąć na swoją korzyść. W drugim meczu niemieckiemu teamowi przewodzili Stefan Hubner (13 pkt), Bjoern Andrae (12 pkt) i Marcus Popp (11 pkt). Mniej eksploatowany w zespole bułgarskim był tym razem Plamen Konstantinow, a ciężar gry tego zespołu wziął na swoje barki głównie Matej Kaziyski (24 pkt). Vladimir Nikolov dołożył od siebie 12 punktów.

Niemcy – Bułgaria 3:2

(21:25, 29:27, 25:23, 12:25, 15:9)

Przypomnijmy, że reprezentacja Niemiec będzie pierwszym rywalem biało-czerwonych w walce o olimpijskie medale, w Pekinie.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de