Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Michoń/Wołoszyn na plażowym podium w Gdańsku

Michoń/Wołoszyn na plażowym podium w Gdańsku

Przez całe cztery dni kibice siatkówki plażowej z Trójmiasta mogli oglądać zmagania kobiet w tej dyscyplinie. Na plaży w Gdańsku-Jelitkowie już po raz trzeci rozgrywany był turniej satelitarny - FIVB SATELLITE POMERANKA CUP 2008.

W niedzielę 27 lipca odbyły się mecze o najwyższą stawkę. W finale najlepsza okazała się para z Estoni Natalia Bratuhhina/ Mari Liss Graumann, która bez większych problemów pokonała amerykanki Alicja Ruen/ Courtey Guerra 2:0 (21:16, 21:17).

W tym meczu, podobnie jak w całym turnieju, wyśmienicie grała Bratuhhina. Efektownie kończyła akcje Estonek. Zdobywała punkty bezpośrednio z zagrywki a także blokując ataki Amerykanek. Jednogłośnie została ona wybrana najlepszą zawodniczką tegorocznego gdańskiego turnieju.W meczu o trzecie miejsce spotkały się Polki – Martyna Wardak/ Ilona Zielińska oraz Magdalena Michoń-Szczytowicz/ Agnieszka Wołoszyn. O brązowych medalach zdecydował tie-break. Po długim, trwającym blisko godzinę spotkaniu, Magda z Agnieszką pokonały parę z Wrześni (Wardak/Zielińska) 2:1 (18:21, 21:15, 15:12).

Jesteśmy zadowolone ze swojego występu – powiedziała przed ceremonią dekoracji Magdalena Michoń. – Przegrałyśmy jedynie w półfinale z Estonkami, które jak się okazało wygrały ten turniej. Mecz był zacięty, ale w tie-breaku nie udało się nam wygrać.

Mam nadzieję, że w polskiej siatkówce plażowej będzie jakiś przeskok… Dziewczyny jadą teraz na Mistrzostwach Europy do lat 23. Jeśli uda im się tam zabłysnąć, to być może Polski Związek Piłki Siatkowej większą uwagę zacznie zwracać tez na seniorki – dodała Michoń.

Tegoroczny turniej w Gdańsku miał silną obsadę. Był to jeden z ostatnich sprawdzianów zawodniczek przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Pula nagród gdańskiego turnieju wynosiła 15 tysięcy dolarów.

Przed rozpoczęciem meczu finałowego chwilą ciszy uczczono śmierć redaktora Wojciecha Zielińskiego, który zmarł nagle w sobotę w Gdańsku, gdzie komentował turniej Pomeranka Cup. Miał 64 lata. Za rok obchodziłby jubileusz 40-lecia pracy

Wyniki turnieju głównego:

Półfinały:

Michoń-Szczytowicz/Wołoszyn (POL) – Bratuhhina/Liss Graumann (EST) 1:2 (22:20, 10:21, 13:15)

Wardak/Zielińska (POL) – Ruen/Guerra (USA) 1:2

(22:20, 18:21, 13:15)

Mecz o 3 miejsce:

Michoń-Szczytowicz/WołoszynWardak/Zielińska 2:1

(18:21, 21:15, 15:12)

Finał:

Bratuhhina/ GraumannRuen/ Guerra 2:0

(21:16, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved