Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar rozpoczyna sezon z nowym trenerem

Jadar rozpoczyna sezon z nowym trenerem

W poniedziałek o godz. 17.00, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, siatkarze miejscowego Jadaru rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze. Na inauguracyjnych zajęciach nie będzie trzech zawodników.

Przez najbliższy tydzień odpoczywać będą kadrowicze, Wojciech Żaliński, Adrian Stańczak i Michał Chaberek. Wszyscy trzej trenowali z drugą drużyną, a Żaliński wcześniej z pierwszą reprezentacją. Do kolegów z klubu cała trójka dołączy 4 sierpnia. Dla Chaberka urlop będzie również okazją do wyleczenia kontuzji biodra, której nabawił się na zgrupowaniu drugiej reprezentacji.

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, trener Mirosław Zawieracz, na sześć tygodni przed inauguracją rozgrywek PlusLigi rozpoczyna ze swoimi podopiecznymi przygotowania. Na pierwszych zajęciach, które zostały zaplanowane na dziś nie zabraknie Macieja Pawlińskiego.Po operacji kolana i rehabilitacji została tylko mała blizna – mówi przyjmujący radomian. – Przeszedłem wszystkie badania kontrolne. Od ponad miesiąca trenuję. Biegam, pływam, chodzę na siłownię. Zgodnie z zaleceniami lekarza jak najdłużej będę unikał skakania.

Dzisiejsze zajęcia będą również okazją do poznania trenera i nowych zawodników. Pawliński, przyznaje, że do tej pory nie miał okazji porozmawiać z Zawieraczem. W składzie Jadaru pojawiło się aż siedmiu nowych zawodników. Czterech z nich w przeszłości grało już w Radomiu. Po sezonie gry w Gwardii Wrocław wrócił środkowy Arkadiusz Terlecki. Podobnie rozgrywający,Daniel Górski, który przez rok występował w Avii Świdnik. Przyjmujący Konrad Małecki był w przeszłości zawodnikiem Czarnych Radom, a libero Adrian Stańczak, to wychowanek radomskiego klubu.

Jedynie z widzenia znam Grzegorza Kosoka, Damiana Domonika i Michała Chaberka. Z żadnym z nich nigdy wcześniej nie grałem – stwierdza Pawliński. Najdłużej występujący w radomskim klubie zawodnik przyznaje, że najważniejszymi cechami drużyny będzie młodość i ambicja. – Nasze indywidualne umiejętności są na pewno nie mniejsze, niż ubiegłorocznego składu. Najważniejsze, abyśmy tworzyli drużynę. Wierzę, że trener Zawieracz tak dobierał skład, aby stworzyć zespół – kończy Pawliński.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved