Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gstaad: „Pyrrusowe zwycięstwo” Harleya i Pedro

Gstaad: „Pyrrusowe zwycięstwo” Harleya i Pedro

Zawody Gstaad 2008 Men's Grand Slam, będące jednym z turniejow tegorocznego cyklu SWATCH FIVB World Tour, wygrali znakomici Brazylijczycy - Harley i Pedro. Pokonali oni w finałowym meczu znanych Holendrów - Nummerdora i Schuila.

Spisująca się znakomicie w początkowej fazie tegorocznego cyklu World Tour, Brazylijska para Harley i Pedro, wygrała w finale turnieju Wielkiego Szlema w szwajcarskim Gstaad z reprezentantami Holandii, Nummerdorem i Schuilem 2:1 (21:16, 22:24, 15:13). Dla Brazylijczyków było to czwarte w tegorocznym cyklu, ale chyba najmniej radosne – „pyrrusowe zwycięstwo”. Ta świetna para brazylijska spisywała się bardzo dobrze na początku tego sezonu, i wydawało się, że jest w stanie walczyć z eksportowym duetem Fabio Luiz i Marcio o drugie przeznaczone dla Brazylii miejsce w olimpijskim turnieju mężczyzn. Niestety, dalsza część sezonu nie była już tak udana. Zajmując niedawno w Marsylii gorsze miejsce od duetu Fabio Luiz i Marcio, Harley i Pedro wypuścili z ręki swoją szansę na olimpijski start. Niedzielne zwycięstwo w Gstaad nic już tutaj nie mogło zmienić.

Dość niespodziewanie, po bardzo dobrej grze, trzecie miejsce zajęła para Brazylijska Emanuel i Alison, pokonując wicemistrzów świata, rosyjską parę Dmitrij Barsouk i Igor Kolodinsky. Emanuel w pekińskich igrzyskach wystartuje z Ricardo, ale w Gstaad, grając w parze z młodym Alisonem, potwierdzil, że gdy Ricardo wróci do pełni sił po kontuzji, będą z pewnością kandydatami do złota.Wyniki Gstaad 2008 Men’s Grand Slam mężczyzn

- półfinały:
Harley/Pedro (BRA) - Alison/Emanuel (BRA) 2:1
(17:21, 21:14, 15:12)
Nummerdor/Schuil (NED) - Barsouk/Kolodinsky (RUS) 2:1
(24:22, 13:21, 15:9)

- mecz o 3. miejsce:
Alison/Emanuel (BRA) - Barsouk/Kołodinsky (RUS) 2:0
(21:17, 21:16),

- FINAŁ:
Harley/Pedro (BRA) - Nummerdor/Schuil (NED) 2:1
(21:16, 22:24, 15:13)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved