Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie Mistrzostwa Europy: Olsztynianie blisko podium

Akademickie Mistrzostwa Europy: Olsztynianie blisko podium

Siatkarze AZS UWM Olsztyn zajęli 4. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy, we włoskim Camerino. Bardzo niewiele zabrakło do medalu. Olsztynianie przegrali w meczu o brązowy medal z reprezentacją Turcji z Uniwersytetu Gazi.

Mistrzowie Polski pojechali na ten turniej z nadziejami na medal. – Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo, ale wierzyliśmy w siebie i swoje umiejętności – mówi Marek Wawrzyniak. Po losowaniu grup okazało się, że olsztynianie zagrają z Francją, Estonią i Serbią. – Musieliśmy rozegrać się – kontynuuje Wawrzyniak. – Nie wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać po tych ekipach. Nigdy z nimi nie graliśmy, a każdy gra przecież inną, uniwersalną siatkówkę.

Pierwszy mecz akademicy rozegrali z reprezentacją Francji. Polacy łatwo pokonali ich 3:0. Taki sam wynik olsztyńscy siatkarze wywalczyli w meczu z Estonią. – Po pierwszych meczach grupowych byliśmy niemal pewni, że wyjdziemy z pierwszego miejsca – podsumował Wawrzyniak. Kolejny mecz AZS wygrał z Serbią, tym razem 3:1 i zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale olsztynianie trafili na Słowenię. Tu już zaczęły się schody. – Łatwo wygraliśmy pierwsze dwa sety, dobrze funkcjonował nasz blok. W kolejnych odsłonach przeciwnicy zaczęli bombardować zagrywką. Mieli kilku klasowych zawodników, którzy ciągnęli grę. W tie – breaku wysiedli już kondycyjnie, a my przycisnęliśmy. To był klucz do zwycięstwa – komentuje Wawrzyniak.W półfinale na akademików z Olsztyna czekali Grecy z Uniwersytetu Arystotelesa. Niestety, Polacy mimo dobrej gry Artura Jacyszyna, który miał bardzo dobry dzień, nie poradzili sobie z wysokim blokiem przeciwników i ostatecznie przegrali 2:3. – Artur praktycznie wygrał nam dwa sety. W tie-breaku zabrakło po prostu szczęścia – dalej wspomina przyjmujący AZS. Bohater meczu skromnie poprawia Wawrzyniaka. – Wygrała cała drużyna. Fakt, grało mi się dobrze, a piąty set troszeczkę nie wyszedł. Przybitym zawodnikom z Polski pozostał „mały finał” z Turcją. Niestety, odnieśli porażkę 0:3. – Zabrakło nam już sił. Przeciwnik był strasznie mocny. W drużynie uważaliśmy, że to oni powinni odnieść zwycięstwo w całym turnieju. Ich przegrana z Rosją w półfinale to przypadek. Trudno było nawiązać z nimi walkę, mieli czterech zawodników z tureckiej ekstraklasy – mówi Artur Jacyszyn. – Ciężki mecz z Grecją skończył się bardzo późno poprzedniego dnia i trudno było się pozbierać na poranne spotkanie z Turcją – kończy.

Olsztynianie w dobrych humorach opuścili Camerino. Są z siebie zadowoleni. – Nie skończyło się najgorzej. Czwarte miejsce w Europie to przecież nie jest powód do wstydu. Mamy nadzieje na poprawę wyniku w przyszłych latach, bo większość drużyny to pierwszoroczniacy i byliśmy tam chyba najmłodszą ekipą. Także z roku na rok powinno być coraz lepiej – o ile zostaniemy w tym samym składzie – podsumowuje Jacyszyn.

Mecze AZS UWM Olsztyn w Akademickich ME:

Faza grupowa:
AZS - Francja 3:0
AZS - Estonia 3:0
AZS - Serbia 3:1 - 1 miejsce w grupie

Ćwierćfinał:
AZS - Słowenia 3:2

Półfinał:
AZS - Uniwersytet Arystotelesa 2:3

Mecz o 3. Miejsce:
AZS - Uniwersytet Gazi 0:3

Klasyfikacja końcowa:

1. Rosja (Uniwersytet Moskiewski)

2. Grecja (Uniwersytet Arystotelesa)

3. Turcja (Uniwersytet Gazi)

4. Polska (AZS UWM Olsztyn)

Kadra AZS UWM:

Skład: Łukasz Szablewski, Grzegorz Pietkiewicz, Grzegorz Krzan, Krystian Władziński, Artur Jacyszyn, Marek Wawrzyniak, Piotr Wiśniewski, Tomasz Stańczuk, Wojciech Piłat, Adam Kowzowicz, Maciej Pichłacz, Dorian Nawrocki.

Trener: Andrzej Grygołowicz

Kierownik drużyny: Paweł Janicki

Szef ekipy: Aleksander Socha

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved