Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki udały się na kolejne sparingi do Belgradu

Polki udały się na kolejne sparingi do Belgradu

Już w sobotę rano reprezentacja Polski siatkarek odleciała do Belgradu na treningi oraz spotkania sparingowe z ekipami Serbii oraz Rosji. Według planu samolot ma dotrzeć na miejsce o 12.25, a na 17.30 został zaplanowany pierwszy trening.

W niedzielę nasze siatkarki będą miały zajęcia o 9.30, a 20.30 rozegrają mecz z Rosją. Początkowo był on planowany wcześniej, ale ze względu na Ligę Światową i ewentualny udział w finale gospodarzy został przełożony na później.

Drugie spotkanie w Belgradzie z Serbią odbędzie się w poniedziałek o 18.00. Gospodynie zagrają z Rosją we wtorek o 18.00. Poza spotkaniami polskie siatkarki będą miały codziennie treningi. W kraju są spodziewane 30 lipca około 23.00 samolotem z Monachium. Dzień później reprezentacja będzie miała trening w Arenie Ursynów (15-18). 1 sierpnia złoży ślubowanie, a 2 sierpnia odleci do Pekinu. Pierwszy mecz w turnieju olimpijskim Polska rozegra z Kubą.Wiele rzeczy w czasie obecnych przygotowań robionych jest właśnie pod to spotkanie – mówi menadżer polskiej ekipy Wojciech Czayka. – Każdy mecz jest ważny, ale dobre wejście w turniej na pewno będzie miało pozytywne znaczenie. Naszym planem minimum jest wyjście z grupy, ale oczywiście reprezentacja chce ugrać znacznie więcej. Wysoka lokata w grupie daje, przynajmniej teoretycznie, szanse na trafienie w ćwierćfinale łatwiejszego rywala.

Od poniedziałku do czwartku polskie siatkarki były na treningach i sparingach w Rosji. Trener Marco Bonitta był zadowolony z gier i zajęć jakie jego podopieczne miały w Moskwie. – Spotkania z silnym rywalem były nam bardzo potrzebne – powiedział. – Pierwsze spotkanie trochę nam nie wyszło, zawodniczki były po podróży. W każdym następnym zespół spisywał się coraz lepiej. W trzecim sparingu na przeciwko siebie stanęły pierwsze szóstki. Przypomnę, że Rosjanki są aktualnymi mistrzyniami świata i gra była równa.

W ostatnim spotkaniu w pierwszej szóstce wyszła Anna Podolec. W mediach było głośno o jej problemach zdrowotnych. – Anna Podolec ma problem z barkiem od jakiegoś czasu – mówi Wojciech Czayka. – Jednak sytuacja nie jest taka, żeby spędzała trenerom sen z powiek i zmuszała do szukania jakichś drastycznych rozwiązań.

W piątek polskie siatkarki dokonały na Torwarze przymiarki olimpijskich strojów. – Prezentują się one bardzo okazale, czułam się w nich bardzo dobrze, Są w tonacji czerwono-pomarańczowej – powiedziała Milena Rosner. – Garsonki, spodnie czy spódnice ze swetrem wyglądają bardzo ładnie. Stroje zostały zaprojektowane i wykonane z gustem, są bardzo kobiece. Jesteśmy zadowolone, gra jest coraz lepsza, więc z optymizmem patrzymy w przyszłość.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved