Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-23: Dwie polskie pary w półfinałach

ME U-23: Dwie polskie pary w półfinałach

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel awansowali do półfinałów mistrzostw Europy do lat 23. Dziś Polacy rozegrali tylko jedno spotkanie z włoską parą Ingrosso M. / Ingrosso P. Do półfinałów awansowała także żeńska para - Urban/Wiatr.

Para Fijałek/Prudel nie mieli dziś łatwej przeprawy. W jedynym meczu, który musieli rozegrać na swoją korzyść, zmierzyli się z braćmi z Włoch Ingrosso M. / Ingrosso P. Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla naszych siatkarzy. Wprawdzie początek pierwszego seta był wyrównany, jednak im bliżej końcówki, tym coraz lepiej grali Włosi. Ostatecznie Polacy przegrali do 19. Fijałek i Prudel nie poddali się i ponownie ruszyli do walki w drugiej partii. Ponownie był to bardzo nerwowy i emocjonujący set, jednak tym razem górą byli siatkarze z Polski. Nie inaczej było w kolejnym secie. Od pierwszej do ostatniej piłki obie pary toczyły wyrównany bój, zakończony na korzyść Fijałka i Prudla wynikiem 15:13.

W półfinale Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zmierzą się z parą z Niemiec – Sebastianem Fuchsem i Thomasem Kaczmarkiem.Fijałek/Prudel – Ingrosso M. / Ingrosso P. 2:1

(19:21, 21:19, 15:13)


Wśród dziewcząt z turniejem mistrzostw Europy do lat 23 pożegnały się już Karolina Sowała i Monika Brzostek. W piątek, tuż na początku II rundy, przegrały 0:2 z Czeszkami Kolocovą i Slukovą. Dziś młode siatkarki zagrały najpierw z drugą parą z Czech – Goliasova-Weissova. Polki zagrały bardzo pewnie w pierwszym secie, w którym wygrały 21:17. W kolejnej partii Sowała i Brzostek nieco opadły z sił, co szybko wykorzystały ich rywalki. Mimo to Polki jeszcze w końcówce starały się powalczyć i zakończyć mecz w dwóch setach, co się jednak nie udało. O zwycięstwie musiał zadecydować trzeci set, w którym biało-czerwone pokazały wolę walki i wygrały 15:12.

Kolejnymi rywalkami polskich siatkarek była hiszpańska para Elsa Baquerizo i Liliana Fernandez Steiner. Polki nie miały w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia. Rywalki pokazały się niezwykle mocne i szybko wygrały w dwóch setach do 14 i 19. Karolina Brzostek i Monika Sowała uplasowały się ostatecznie w przedziale miejsc 7.-8.

Nieco lepiej idzie drugiej polskiej parze żeńskiej – Katarzynie Urban i Joannie Wiatr. Siatkarki grały dziś w trzeciej rundzie ME U-23. W pierwszym meczu uległy parze Kolocova/Slukova, z którą wcześniej przegrały Brzostek i Sowała. To spotkanie Czeszki rozstrzygnęły na swoją korzyść błyskawicznie, wygrywając do 17 i 15.

Polskie siatkarki nie poddały się jednak i walczyły dalej. Utrzymanie w turnieju mogła zapewnić wygrana z Niemkami – Frederike Fischer/Julia Grossner. W pierwszym secie Urban i Wiatr zagrały świetnie, wygrywając 21:16. Mimo to rywalki z Niemiec nie odpuszczały i już w drugiej partii pokazały, że grają jak równy z równym i wygrały do 15. W tie-breaku Urban i Wiatr od początku prowadziły kilkoma punktami i konsekwentnie doprowadziły do zwycięstwa 15:10.

Ta wygrana dała Polkom awans do półfinału, w którym zagrają z Rosjankami – Marią Bratkovą i Ewgenią Ukolovą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved