Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ: Siatkarze z Serbii zagrają o złoto

LŚ: Siatkarze z Serbii zagrają o złoto

Drużyna narodowa Serbii wygrała w półfinale Final Six LŚ z Rosją 3:0. Tym samym zespół Serbii zmierzy się w ścisłym finale z drużyną USA, zaś Rosjanie zagrają o brąz z Brazylią.

Serbowie świetnie rozpoczęli spotkanie półfinałowe z ekipą rosyjską. Już w pierwszym secie, po świetnej grze na zagrywce Ivana Miljkovica i atakach Marko Podrascanina , prowadzili 5:1. Krok po kroku Rosjanie odzyskiwali swój rytm gry i stopniowo doprowadzili do stanu 17:16 dla Serbii. Wydawało się, że to będzie początek wyrównanej i emocjonującej końcówki. Rywale nie dali sobie jednak odebrać kontroli i po ataku Miljkovica wygrali 25:19.

W drugim secie po stronie rosyjskiej na boisku pojawił się Semen Połtawski , który pauzował w meczu z Japonią. Mimo to podczas I przerwy technicznej 8:6 prowadzili Serbowie. Inteligentna gra w ataku oraz świetne obrony sprawiły, że ekipa serbska szybko powiększyła prowadzenie do stanu 16:11. Druga partia zakończyła się takim samym wynikiem jak poprzednia. Serbowie wygrali do 19.

Rosjanie dopiero w trzecim secie odzyskali pewność siebie i już w pierwszych minutach pokazali, że będzie to zacięta partia. Rozpoczęli od prowadzenia 4:1. Od razu trener Serbów Igor Kolakovic poprosił o czas. Nie zmieniło to obrazu gry serskich siatkarzy, którzy podczas I przerwy technicznej przegrywali 3:8. Dopiero po bloku Podrascanina Serbom udało się wyrównać na 12:12. W końcówce Rosjanie wyszli jeszcze na prowadzenie 20:17, jednak bardzo szybko ponownie na tablicy wyników pojawił się remis po 21. Ostatnie piłki należały zdecydowanie do ekipy serbskiej, która wygrała 25:23, a cały mecz 3:0.

Serbia – Rosja 3:0

(25:19, 25:19, 25:23)

Serbia: Bjelica (5 pkt.), Janić (12), Grbić (3), Nikić (3), Miljković (22), Podrascanin (10) oraz Samardzić (L), Kovacević, Bojović (1), Gerić

Rosja: Kosarev (7 pkt.), Grankin (3), Tetyukhin (7), Volkov (8), Mikhaylov (2), Kuleshov (2) oraz Verbov (L), Poltavskiy (13), Khamuttskikch, Berezhko, Ostapenko (1)

Po meczu powiedzieli:

Igor Kolakovic (trener reprezentacji Serbia): Po raz kolejny w tym turnieju zagraliśmy naprawdę dobrze. Drużyna nie straciła koncentracji i pokazała dobrą grę w całym meczu.

Nikola Grbic (kapitan reprezentacji Serbii): Jestem zadowolony z wyniku, ale głównie z powodu naszego występu w trzecim secie. Rosja wygrywała, a my nie straciliśmy cierpliwości i czekaliśmy na okazję do przechylenia szali zwycięstwa na naszą stronę.

Wladimir Alekno (trener reprezentacji Rosji): Jak już powiedziałem wcześniej, w sporcie najsilniejsza drużyna ma największe szanse na wygraną. Dziś Serbia była lepsza i zasłużyła na wygraną.

Wadim Chamucki (kapitan reprezentacji Rosji): Przeanalizujemy ten mecz później. Teraz jest czas na przygotowania do Pekinu.