Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kolejny test-mecz polskich kadetów

Kolejny test-mecz polskich kadetów

Dziś odbyło się drugie spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec. Tym razem góra byli goście. Trenerzy obu ekip mocno przemeblowali wyjściowe składy.

Grzegorz Ryś w dwóch pierwszych partiach korzystał z zamiany atakujących i rozgrywających po przekątnej, by wzmocnić siłę ognia w końcówkach. O ile w pierwszej partii dało to korzyść i wygraną o tyle w drugiej silniejszy okazał się niemiecki blok.

Trzecia odsłona tego meczu miała dość dziwny przebieg, bo gdy nasi siatkarze zaczęli już kontrolować grę i prowadzili 11-8, trener gości Adrian Pfleghar posłał na boisko najlepszego wczoraj zawodnika – Höhne, który zastąpił kapitana drużyny Quecke. Poprawił on przyjęcie i obronę na tyle, by odwrócić losy tego seta.

Czwarta partia to popis zagrywek i asów ze strony Niemiec, w czym dużą zasługę miał Jedro, wybrany potem najlepszym graczem tego spotkania. Przyjezdni zwyciężyli do 18.

Na tablicy widniał już wynik 3:1 ,więc część kibiców opuściła halę, nieświadoma piątego seta – tie break-a. Początkowo dominowali Niemcy, lecz gospodarze doprowadzili do wyrównania 14:14. Po kilku jednak akcjach musieli uznać wyższość swoich rówieśników zza Odry.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie, widać było zmęczenie niektórych zawodników wczorajszym sparingiem. Jutro trzecia i ostatnia część zmagań młodych siatkarzy w Trzciance.

Polska – Niemcy 1:4

(25:22, 23:25, 22:25, 18:25, 17:19)

Polska: Kowalski, Golec, Grzywacz, Piotrowski, Nożewski, Hain oraz Olenderek (libero), Hebda, Szewczyk, Peszko, Dryja i Buchowski.

Niemcy: Jedro, Marks, Klingner, Jankowski, Quecke, Klein oraz Schlag (libero), Höhne, Weiss.