Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gstaad: Wielki Szlem dla Brazylijek

Gstaad: Wielki Szlem dla Brazylijek

Brazylijska para Ana Paula Conelly/Shelda Bede pokonała faworytki z Chin, Tian Jia/Jie Wang, w dzisiejszym finale turnieju z cyklu SWATCH FIVB Grand Slam, w szwajcarskim mieście Gstaad.

Dzisiejsze zwycięstwo jest 33 dla Sheldy Bede w turniejach SWATCH FIVB World Tour, natomiast 10 dla Any Pauli Conelly. Shelda w swojej długoletniej karierze zarobiła na siatkarskich boiskach ponad milion dolarów.

W meczu finałowym w Gstaad spotkały się dwie najsilniejsze pary turnieju. Górą okazała się para brazylijska, która pokonała Chinki Tian Jia/Wang 2:0. – Jesteśmy szczęśliwe, że udało nam się to wygrać – mówiła po spotkaniu Ana Paula. – To jest dla nas bardzo ciężki rok. Bardzo chciałyśmy jechać do Pekinu. Niestety zagrałyśmy zbyt mało spotkań w okresie kwalifikacji. Talita i Renata zagrały ich aż 26, my tylko 10. Teraz naszym celem jest zdobycie tytułu w obecnych rozgrywkach – mówi Brazylijka.Będę starała się przekonać moją partnerkę by pozostała jeszcze do kolejnych igrzysk – mówi śmiejąc się Ana Paula. – Będę miała wtedy 40 lat, ona 39 – dodaje.

W meczu o brązowy medal druga chińska para Xue/Hang Xi pokonała duet z Australii Cook/Burnett 2:0. – Było bardzo gorąco i my wszystkie na boisku byłyśmy bardzo zmęczone – mówiła Xue. – Przed zawodami wydawało mi się, że jak dojdziemy do półfinałów to będę szczęśliwa. Brązowy medal bardzo zmobilizował do dalszej pracy.

Wyniki fazy finałowej turnieju SWATCH FIVB Grand Slam w Gstaad

Finał
Tian Jia/Wang (CHN) - Ana Paula/Shelda (BRA) 0:2
(15:21, 15:21)

o 3. miejsce	
Cook/Barnett (AUS) - Xue/Zhang Xi (CHN)	0:2
(18:21, 13:21)

Półfinały
Xue/Zhang Xi (CHN) - Ana Paula/Shelda (BRA) 1:2
(21:18, 16:21, 13:15)

Tian Jia/Wang (CHN) [1] - Cook/Barnett (AUS) 2:0
(24:22, 21:17)

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved