Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia trzy dni później

Asseco Resovia trzy dni później

Początkowo termin rozpoczęcia przygotowań do sezonu PlusLigi 2008/09 został wyznaczony na 11 sierpnia. Ale wczorajszą decyzją kierownictwa i sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów, drużyna rozpocznie zajęcia trzy dni później.

Będziemy trenować sześć dni w tygodniu, wolna będzie tylko niedziela – powiedział II trener rzeszowskiego zespołu Andrzej Kowal. – Zajęcia rozpoczniemy na własnych obiektach. Skorzystamy też z ośrodka w Kielnarowej, gdzie są doskonałe warunki i czujemy się tam znakomicie. Zresztą coraz więcej zespołów przyjeżdża do tej miejscowości, z tego co wiem wybiera się tam Politechnika. Będziemy mieli z kim grać ewentualne sparingi. 26 sierpnia rzeszowscy siatkarze przeniosą się do Spały.

W olimpijskiej reprezentacji jest czterech zawodników Asseco Resovii – Paweł Woicki, Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński i Krzysztof Ignaczak. Oni oczywiście dołączą później do zespołu. Z Kadrą B przygotowywało się dwóch graczy rzeszowskiego klubu. – Spora część drużyny trenuje już od dawna – mówi Andrzej Kowal. – Zajęcia rozpoczniemy na około osiem tygodni przed ligą, tak jak to robią Włosi.Nowym zawodnikiem Asseco Resovii został występujący w minionym sezonie w MOS Wola Warszawa, reprezentant Polski juniorów – atakujący Patryk Strzeżek. Umowa z siatkarzem została podpisana na najbliższe pięć lat. – Jest to fragment naszej polityki i strategii kadrowej – mówi Andrzej Kowal. – Klub podpisuje kontrakty nie tylko z najlepszymi, którzy mają stanowić o sile pierwszego zespołu, ale również z graczami utalentowanymi, którzy za jakiś czas zastąpią czołowych zawodników naszego klubu. W tym sezonie będziemy mieli drugą ligę więc tacy gracze jak Strzeżek, Jakub Mach, Tomasz Kusior czy Mateusz Wójtowicz będą mogli grać. Od czasu do czasu wezmą udział w zajęciach z pierwszym zespołem. Mamy zdolnych młodych zawodników. Tworzymy zaplecze klubu i liczymy, że za jakiś czas zastąpią oni najlepszych.

Jak podkreślił Andrzej Kowal, Patryk Strzeżek był już obserwowany od jakiegoś czasu przez trenerów Asseco Resovii. Zawodnik otrzymał bardzo pochlebne recenzje od trenera Karola Janaszewskiego.

Rozmowy z AZS-em Olsztyn prowadzi Tomasz Józefacki. Ma on zapewnienie kierownictwa rzeszowskiego klubu, że jeżeli kontrakt z brązowym medalistą ostatniego sezonu nie doszedłby do skutku, to rzeszowski klub wypełni do końca zobowiązania wobec tego zawodnika. – Zrobił on wiele dobrego dla Asseco Resovii – mówi Andrzej Kowal. – Był w ostatnich latach graczem bardzo pożytecznym.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved