Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Reprezentacja kadetów pokonała rówieśników z Niemiec

Reprezentacja kadetów pokonała rówieśników z Niemiec

Drużyna narodowa polskich kadetów pokonała wczoraj swoich niemieckich rówieśników w tie-breaku. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem obydwaj trenerzy umówili się na pięć setów.

Pierwszy set spotkania był bardzo wyrównany, a rozstrzygnięcie zapadło dopiero w końcówce, gdy od stanu 21:21 szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili goście. Kolejna partia to srogi rewanż gospodarzy, którym sygnał do walki dał Miłosz Hebda zdobywając kilka punktów z drugiej linii.

Gdy wydawało się, ze Polacy już kontrolują przebieg spotkania, od wyniku 11:8, pogubili się, tracąc wiele punktów przez złe przyjęcie oraz nieszczelny blok. Set zakończył się porażką do 18. Najciekawszym fragmentem tego meczu była czwarta partia, która zachwyciła miejscową publiczność. Dużo widowiskowych akcji w obronie oraz bloku rozgrzało fanów siatkówki. Znów byliśmy świadkami wyrównanej końcówki, lecz to gospodarze wygrali piłkę setową.Nieoczekiwanie nasi kadeci z animuszem rozpoczęli decydującą partię obejmując prowadzenie 7:0, lecz przy zmianie stron boiska przewaga stopniała do zaledwie dwóch punktów. Polacy jednak dowieźli wygraną do końca i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:2.

Polska – Niemcy 3:2

(23:25, 25:20, 18:25, 25:23, 15:12)

Składy zespołów:

Polska: Kowalski, Buchowski, Hain, Piotrowski, Ferens, Grot, Kaczmarek (libero) oraz Hebda, Gonciarz, Golec i Dryja

Niemcy: Völker, Quecke, Klein, Weiss, Höhne, Klingner, Brückner(libero) oraz Schlag i Marks

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved