Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Młodość w Trzciance

Młodość w Trzciance

fot. archiwum

Po dramatycznym debiucie na drugoligowych parkietach rok temu, zakończonym szczęśliwym utrzymaniem, działacze postanowili przebudować i wzmocnić zespół. - Chcemy spokojnie utrzymać się w lidze - mówi szkoleniowiec MKS-u MDK.

Zarząd dał czas do namysłu dotychczasowym graczom do określenia swojej przyszłości. Chęć do dalszej gry w klubie zgłosili: Jakub Malinowski , Paweł Zahorski , Tobiasz Naplocha , Michał Lipiński oraz Przemysław Najdek . Nie zobaczymy już na parkiecie Boruckiego, Barana, Buczmy, Pankaua oraz Kowalskiego. Dotychczasowy grający trener Piotr Winkler , w najbliższym sezonie ma już tylko zająć się trenowaniem a grę pozostawić pozostałym zawodnikom.

 

W związku z tak dużymi ubytkami w zespole, MKS podjął się szukania zawodników, którzy wzmocnią kadrę. W zeszłym roku drużyna miała tylko jednego rozgrywającego – Krzysztofa Galanta z którym prowadzone są jeszcze rozmowy. Do drużyny dołączy nie mniej doświadczony Paweł Łojewski , który w zeszłym sezonie grał w barwach Jokera Piła. – Pod względem rozegrania będziemy w czołówce ligi! – zapowiada trener Winkler. 

Do zespołu dołączą młodzi perspektywiczni zawodnicy z Chemika Bydgoszcz: Marcin Szczechowicz oraz Dominik Walenciej . Zobaczymy także Pawła Bońkowskiego z Jokera Piła, grającego ostatnio w szwedzkiej ekstraklasie Marcina Konkela , Roberta Rojka z Trefla Gdańsk i Dominika Srogę . – Są to młodzi zawodnicy, jednakże ograni na pierwszo- i drugoligowych parkietach – podsumowuje trener Winkler.

 

Po rocznej przerwie wraca do zespołu Roman Pilch , środkowy grający ostatnio w Jokerze Piła. – Prowadzimy jeszcze rozmowy z naszym wychowankiem Łukaszem Murdzią, grającym ostatnio w Sycowie – dodaje prezes MKS Jacek Oświęcimski .

 

Docelowo kadra ma się składać z 13-15 zawodników gotowych na występy na ligowym parkiecie. – W zasadzie na każdej pozycję będę miał do dyspozycji zmiennika z podobnymi umiejętnościami, na dziś nie jestem jednak w stanie podać kto będzie w meczowej szóstce! Skład wyklaruje się dopiero po wrześniowych sparingach – twierdzi szkoleniowiec.

 

Drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu 11 sierpnia obozem dochodzeniowym, potem wyjedzie do pobliskiego Stradunia na dwutygodniowe zgrupowanie. We wrześniu weźmie udział w kilku turniejach towarzyskich. – Większość zespołów z naszej grupy jeszcze się wzmacnia jak Szczecin, Piła czy Sulęcin, nawet beniaminek z Wrześni będzie również mocny, jednakże cel jaki sobie wyznaczamy w tym sezonie to środek tabeli i zajęcie miejsca 5 lub 6. Na pewno chcemy zdobyć wiele więcej punktów w sezonie zasadniczym niż w zeszłym roku i spokojnie utrzymać się w lidze – zapowiada Piotr Winkler.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved