Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Glinka: Musimy być jedną drużyną

Małgorzata Glinka: Musimy być jedną drużyną

Najlepszej polskiej siatkarce szczególnie mocno zależy na sukcesie w igrzyskach. Nic dziwnego, dla Małgorzaty Glinki turniej olimpijski w Pekinie to spełnienie marzeń i jak kilka razy podkreślała, jednocześnie pożegnanie z reprezentacją.

Ale nie zamierzam tam nikomu niczego udowadniać. Wyrosłam z tego – zastrzega Małgorzata Glinka. – Zagram dla siebie, Agaty Mróz i moich bliskich, dla których w ostatnich czternastu latach nie miałam zbyt wiele czasu. Teraz chcę im to wynagrodzić – deklaruje.

Glinka nie chce jednak obiecać olimpijskiego medalu. – Na pewno dam z siebie wszystko, ale nie wiem czego oczekiwać od tego występu. Jedyne czego jestem pewna, to tego, że będą ogromne emocje – mówi Glinka, która wie, co może pomóc biało-czerwonym w odniesieniu sukcesu.Recepta jest prosta: musimy być jedną drużyną i zagrać tak, żeby z satysfakcją wspominać ten turniej do końca życia – tłumaczy Glinka. – Ale to oczywiście nie daje gwarancji medalu. Pamiętajmy, że gra tam dwanaście najlepszych drużyn na świecie. Musimy wyjść z grupy, a później zobaczymy – ostrożnie ocenia szanse Polek.

Popularna „Maggie”, najlepiej zarabiająca polska siatkarka, w 2003 roku wybrana na najlepszą zawodniczkę Europy, ma kilka rad dla młodszych koleżanek. – Jak coś już robisz, to musisz się poświęcić – uważa. – Radzę też wszystkim młodym siatkarkom, aby nie bały się i wyjeżdżały z Polski. Ja wyjechałem w wieku 21 lat i nie żałuję – uśmiecha się. – Przechodzenie z jednego polskiego klubu do drugiego nie ma sensu. Zdobędziesz dziesięć tytułów mistrza Polski i co z tego. Kto o tym wie na świecie? Nikt! Znam trzy języki: włoski, hiszpański, angielski. I nauczyłam się ich dzięki siatkówce. Szkołę traktowałam na zasadzie „byle skończyć”. Niczego z niej nie wyniosłam. To sport dał mi wszystko. Dlatego powtarzam młodym dziewczynom: sto procent ryzyka!

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved