Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Gdzie podział się Semen Połtawski?

Gdzie podział się Semen Połtawski?

fot. archiwum

Reprezentacja Rosji pokonała wczoraj w swoim drugim spotkaniu grupowym finału Ligi Światowej Japonię, jednak uwagę dziennikarzy, bardziej niż wynik spotkania, zaprzątała nieobecność Semena Połtawskiego. Gdzie podział się as "Sbornej"?

Semen Połtawski w pierwszym meczu z Brazylią wyszedł w podstawowym składzie i zdobył dla swojej drużyny 16 punktów. W czwartek jednak zabrakło go nie tylko w wyjściowej szóstce, ale nawet w protokole zawodów. Zawodnik nie przyjechał nawet do hali.

 

Początkowo Rosjanie tłumaczyli nieoficjalnie, że Połtawski dostał dwa dni odpoczynku i szykowany jest na mecz finałowy. Dopiero później strona rosyjska przyznała, że zawodnik został odsunięty od składu ze względów dyscyplinarnych, choć oficjalnie jako przyczynę podano problem ze stłuczonym mięśniem. O co poszło i jakiego przewinienia się dopuścił nie wiadomo, ale wszyscy od razu zaczęli sobie przypominać sytuację, w której został on odsunięty od reprezentacji za picie alkoholu podczas zgrupowania. 

Trener Wladimir Alekno słynie z twardej reki i żelaznej dyscypliny. Nie wiadomo jednak, czy na dwa tygodnie przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich będzie w stanie zrezygnować z jednego ze swoich asów. Dziennikarze rosyjscy spekulują, że sprawa zostanie załatwiano w czterech ścianach hotelowego pokoju i Połtawskiego zobaczymy już w sobotnim półfinale. Jeśli tak się nie stanie, oznaczać to może osłabienie "Sbornej" przed igrzyskami w Pekinie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved