Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Ćwierćfinał igrzysk olimpijskich celem reprezentacji Niemiec

Ćwierćfinał igrzysk olimpijskich celem reprezentacji Niemiec

Siatkarze reprezentacji Niemiec przygotowując się do igrzysk olimpijskich rozegrają towarzyski dwumecz z Bułgarią. - W Pekinie zagrają najlepsi, a my będziemy wśród nich - powiedział trener reprezentacji Stelian Moculescu.

Jesteśmy w najgorętszej fazie przygotowań. Ostatnio dużo trenujemy, w weekend zagramy dwa ostatnie sparingi z Bułgarami. Musimy w nich dobrze zagrać i pokonać rywali, którzy są jednymi z kandydatów do medalu w Pekinie – przyznaje Stefan Hübner. – My mamy oczywiście inne cele, trafiliśmy na silną grupę i dużym osiągnięciem będzie awans do ćwierćfinału. Postanowiliśmy sobie, że jedziemy do Pekinu nie jako turyści, ale by osiągnąć sukces. Jesteśmy oczywiście szczęśliwi i dumni, że w ogóle tam będziemy, ale chcemy coś osiągnąć. Jak będzie, dopiero zobaczymy – mówi środkowy reprezentacji Niemiec.

Jeszcze nie mogę nad tym wszystkim zapanować. W marcu byłem operowany i nie wiadomo było, czy na starość będę mógł się w ogóle ruszać – o zawodowym sporcie nie było w ogóle mowy. Teraz jadę na igrzyska olimpijskie i jest to dla mnie spełnienie marzeń – mówi niemiecki libero Thomas Kröger, który do reprezentacji wskoczył w ostatniej chwili. – Pierwszy raz gra w siatkówkę na najwyższym poziomie i to od razu na najważniejszym turnieju na świecie. Czegóż chcieć więcej?Dopiero po zakończeniu olimpijskich kwalifikacji miałem trochę czasu dla siebie i mogłem zrobić to, co sobie wcześniej zaplanowałem. Spływające zewsząd gratulacje uświadomiły mi, że jesteśmy pierwszą drużyną zjednoczonych Niemiec, która zakwalifikował się w sportach drużynowych na igrzyska olimpijskie – mówi dobrze znany polskim kibicom Björn Andrae. – To powód do dumy. Już cieszę się na te wszystkie spotkania, na możliwość odśpiewania hymnu przed meczem. Gdy byłem małym chłopcem ojciec powiedział mi, że kiedyś pojadę na igrzyska olimpijskie i teraz to się ziściło.

Ostatnio trenowaliśmy bardzo ciężko. Dopiero teraz treningi siłowe zostały zastąpione przez zajęcia z piłką – przyznaje środkowy bloku Ralph Bergmann. – To wszystko ma sprawić, że trafimy z formą na Pekin i osiągniemy tam ćwierćfinał. Teraz ważne są spotkania z Bułgarią, które pokażą nam, w jakim miejscu się znajdujemy i nad czym jeszcze musimy popracować. Dla nas wszystkich występ na igrzyskach to spełnienie marzeń. Kiedy tak sobie pomyślę, czego dokonaliśmy w Düsseldorfie, aż cierpnie mi skóra.

Bardzo chciałem ponownie wziąć udział w igrzyskach olimpijskich i w ostatnim roku wszystko temu podporządkowałem – przyznaje Stelian Moculescu, szkoleniowiec niemieckich siatkarzy. – Awans udało nam się osiągnąć w Düsseldorfie głównie dzięki dobrej atmosferze w drużynie i teraz wszyscy skupiamy się na tym, by w Pekinie odegrać ważną rolę. Chcemy nie tylko zagrać, ale także sprawić niespodziankę i awansować do ćwierćfinału. Jeśli przyjrzeć się naszym grupowym rywalom można odnieść wrażenie, że to nie lada wyczyn. Nie możemy jednak zapominać, że nasz awans na igrzyska również był rozpatrywany w kategoriach wyczynu. W Pekinie zagrają najlepsi, a my będziemy wśród nich.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved